poniedziałek, 19 grudnia 2016

Szlachetna Paczka

   W dniach 5 - 9 grudnia 2016 r. odbyła się w naszej szkole zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla wybranej przez nas  rodziny , w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”. Akcję zainicjowało i prowadziło Szkolne Koło Wolontariatu „Szansa”.
   Jako darczyńcy włączyli się do akcji uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz pracownicy Nadleśnictwa Lutowiska i Urzędu Gminy w Lutowiskach.
  Nasi wolontariusze  zebrali  wspaniałe dary: artykuły żywnościowe, środki czystości, kołdrę, poduszki, patelnię, mikser.  Za ofiarowane pieniądze zakupiono: pościel, ręczniki, kapcie, koc, włóczkę i świąteczny obrus. Szacujemy, że paczka miała wartość około 1 500 zł. Wszystkie zebrane i zakupione rzeczy sprawiły  wielką radość obdarowanej rodzinie i będą dla niej dużą pomocą w trudnej sytuacji finansowej. Paczki,  a było ich aż 15, przygotowali członkowie Koła Wolontariatu.
   Dnia 10 grudnia 2016 r. odbył się finał akcji „Szlachetna paczka”. Zapakowane wcześniej prezenty przewieźliśmy do siedziby, mieszczącej się w budynku  Bieszczadzkiego Zespołu Szkół Zawodowych im. Lecha Wałęsy, gdzie zostaliśmy serdecznie przywitani przez organizatorów. W czasie rozmowy dowiedzieliśmy się więcej na temat wybranej przez nas rodziny. Uświadomiliśmy sobie w jak trudnej sytuacji życiowej się znajdują i jak bardzo ich wsparliśmy. W ramach podziękowania  otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom.

      Dzięki Państwa wsparciu i szczodrości mogliśmy pomóc Pani Zofii, 84 letniej, schorowanej staruszce, która mieszka  razem z córką  oraz jej mężem ( oboje utrzymują się z niewysokiej renty). Głównym problemem rodziny są kłopoty zdrowotne, które powodują ich trudną sytuację materialną i życiową. Rodzina mieszka w bardzo skromnych warunkach.
Serdecznie dziękujemy za wsparcie i duże zaangażowanie.                     Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się do akcji i pomogli zebrać niezbędne produkty dla potrzebującej rodziny.

Pokazaliśmy ile jesteśmy w stanie razem zrobić.
Dziękujemy za wsparcie i zapraszamy do następnych akcji.

Opiekun Koła:

Marta Polechońska

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza