poniedziałek, 19 grudnia 2016

Dzień Wolontariatu

    5 grudnia 2016 Szkolny Klub Wolontariatu „Szansa” działający przy Zespole Szkół w Lutowiskach już po raz trzeci obchodził swoje święto -  Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Ustanowienie tego święta było wyrazem oficjalnego docenienia pracy wolontariackiej i dniem dużej promocji idei wolontariatu.
     Uroczysty apel, który w tym dniu odbył się w naszej szkole, był okazją do spotkania i podziękowania wszystkim, którzy poświęcają swój czas i energię pomagając innym.
     Podczas uroczystości społeczność szkolna poprzez krótką prelekcję prowadzoną  przez członków koła miała możliwość zapoznania się z ideą wolontariatu, dowiedziała się jakimi cechami winien odznaczać się wolontariusz oraz poznać kodeks etyczny wolontariusza.  Opiekunka koła p. Marta Polechońska za pomocą  prezentacji multimedialnej zaprezentowała działania koła w roku szkolnym 2015/16, a były to akcje: „Pomóż Mikołajowi – podziel się zabawką”, „Ludzie listy piszą, napisz i Ty”, „Podarunek dla Seniora”, „ Bal Charytatywny –Zimowa Zabawa”, Dni Rodziny w Gminie Lutowiska. Następnie uroczyście przyjęto w szeregi Koła nowego wolontariusza, ucznia klasy Vb Karola Polechońskiego.
   Następnie głos zabrała dyrektor Zespołu Szkół w Lutowiskach p. Beata Krukowska, która wszystkim Naszym Wolontariuszom w dniu ich święta  złożyła najserdeczniejsze życzenia, a także podziękowała za bezinteresowną pomoc, trud włożony w służbę drugiemu człowiekowi oraz za każdy podarowany uśmiech.
W związku z tym, że nasze koło przystąpiło w tym roku do akcji Szlachetna Paczka, na zakończenie p. Marta Polechońska przedstawiła ideę akcji oraz poprosiła uczniów aby wraz z wolontariuszami włączyli się i  przygotowali od całej szkoły świąteczny prezent dla potrzebującej rodziny.

W tym dniu w sposób szczególny pamiętamy o wolontariuszach i dziękujemy im za ich pracę. Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest bezcenna !

Opracowała:

Marta Polechońska


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza