wtorek, 5 kwietnia 2016

Zabawa karnawałowa

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, a ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Na początku nowego roku 2016, jak przystało na tradycję karnawałową w Zespole Szkół w Lutowiskach odbyła się coroczna Zabawa karnawałowa. Dla wszystkich uczniów dzień 28 stycznia 2016 r. był niezwykle wyczekiwany, gdyż dostarcza zwykle wielu przeżyć i radości.
Tzw. choinka była okazją do wspaniałej zabawy oraz spotkania się społeczności szkolnej począwszy od uczniów klasy IV Szkoły Podstawowej, aż do klasy III Gimnazjum. Nie było biletów wstępu, ale trzeba było się postarać o strój lub założyć maskę. Celem zabawy było dostarczenie dzieciom radości poprzez wcielanie się w różne postacie, rozwijanie umiejętności tańca, motywowanie do nawiązywania bliższych kontaktów z innymi uczestnikami zabawy, także z różnych klas oraz integracja. Wystrój sali oraz różnorodne konkursy wprowadził wszystkich w radosny nastrój, uczniowie chętnie pozowali do zdjęć indywidualnych i grupowych, szczególnie podczas gorących rytmów salsy czy rumby. Opiekunami zabawy była Pani Edyta Pereślucha i Pan Grzegorz Jakubiec.
Wybrano również najciekawsze stroje zaprezentowane podczas zabawy. Bezkonkurencyjnie zwyciężyła i zajęła I miejsce Mariola Kruczek, II miejsce Piotr Skotnik, III miejsce Jakub Nykiel.
Jednak najlepszą atrakcją wieczoru była nauka tańca prowadzona przez naszą absolwentkę Dagmarę Gawle tzw. „Belgijki”. Zabawa przy tym była bardzo udana, ale Dagmara „załamywała ręce” przy tak wielu chętnych osobach i „pewno zdarła całe gardło”, jednak efekt był znakomity – wszyscy doskonale tańczyli.
DJ zapewniającymi muzykę byli Piotr Skotnik, Jakub Stańko, Mateusz Borowski, na zmianę z Mikołajem Kruczalakiem, Kacperem Kruczalakiem i Ernestem Jakubowskim.

Kiedy czas zabawy dobiegał końca uczniowie, a przede wszystkim uczennice z żalem opuszczali salę. Kolejny bal karnawałowy za rok.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza