wtorek, 5 kwietnia 2016

Jasełka

Grudzień to magiczny miesiąc. Wszyscy myślą o Mikołaju i nadchodzących świętach. W kościele Zachodu Wigilia Bożego Narodzenia obchodzona jest 24 grudnia, natomiast w kościołach wschodnich – greckokatolickim i prawosławnym 6 stycznia, gdyż oba wyznania posługują się kalendarzem juliańskim.
Dzień 22.12.2015 roku w Zespole Szkół  w Lutowiskach był wyjątkowy ze względu na swoją atrakcyjność. Tego dnia uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum mieli 3 lekcje, a następnie odbyły się jasełka i uroczyste wigilie. Przybyli wszyscy – uczniowie, nauczyciele, rodzice, również zaproszeni goście. Jasełka przygotowane przez panią Edytę Pereśluchę, panią Małgorzatę Fedorowicz, panią Aleksandrę Florek oraz pana Piotra Florka przeniosły widzów w świat baśni i bajki za pośrednictwem Dziewczynki z zapałkami, Jasia i Małgosi, Pinokia, Smerfetki, Czerwonego Kapturka, Pszczółki Mai, Calineczki, Sierotki Marysi, Starego Rybaka, Kopciuszka, Heroda, Diabłów, Aniołka oraz oczywiście Józefa, Maryi i dziennikarzy.
Na uroczystej akademii odbyło się tradycyjnie wręczenie nagród i dyplomów za udział w różnorodnych konkursach. Na zakończenie wszystkie klasy spotkały się na uroczystych Wigiliach wraz z wychowawcami, aby wspólnie podzielić się opłatkiem i pośpiewać kolędy. Potraw nie było 12, ale dzięki wielkiej pomocy rodziców, w każdej klasie królował barszcz z uszkami, pierogi, ryby, ciasta i pyszne sałatki. Szkoda, że następna Wigilia będzie dopiero za rok J

Edyta Pereślucha
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza