wtorek, 19 kwietnia 2016

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet  to coroczne święto obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Ustanowione zostało w 1910 roku. Dzień Kobiet w Polsce był obchodzony na szeroką skalę do 1993 roku.
A tak obchodzono Dzień Kobiet w ZS w Lutowiskach i kl. II gimnazjum
Tego dnia chłopcy z klasy II Gimnazjum przygotowali mnóstwo niespodzianek dla swoich koleżanek. Obdarowali je pięknymi wiosennymi kwiatami żonkilami i tulipanami, a także nakarmili cynamonem. Dodatkowo każda z dziewczyn otrzymała słodki upominek – czekoladę, wymyślili ciekawe konkursy oraz zabawne laurki.
W szkole  odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez Panie uczące klasy I Szkoły Podstawowej – Martę Polachońską oraz Lidię Tkacz.
Przewodniczący SU Gimnazjum przygotował wraz z opiekunem SU Panią Edytą Pereśluchą karaoke dla wszystkich nauczycielek. Śpiew Pań rozbawił oglądających uczniów i rodziców, ale także pokazał, iż nauczyciele też potrafią się bawić. Do mikrofonu na koniec zostali zaproszeni Panowie nauczyciele wraz z Panami rodzicami i „męskimi” gośćmi, którzy również doskonale wczuli się w swoją rolę.
Na zakończenie akademii tradycyjnie rozdane zostały nagrody konkursowe najlepszym uczniom. 

Edyta Pereślucha 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz