czwartek, 28 marca 2019

Dzień Kolorowej Skarpetki

Dziś 21 marca – w naszej szkole 
21 marca 2019 r., po raz drugi, obchodziliśmy w naszej szkole  Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa czyli Dzień Kolorowej Skarpetki. Jest to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.
W ten wyjątkowy dzień założyliśmy skarpetki w różnych, wesołych kolorach. Skarpetki były w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, były z różnych, niepasujących do siebie par i kolorów. W ten sposób, zwracając uwagę na siebie, zwróciliśmy  uwagę również na potrzeby osób z Zespołem Downa.
W ramach tegorocznych obchodów Dnia Kolorowej Skarpetki odbył się konkurs. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV - VIII szkoły podstawowej. Mieli oni dwa zadania do wykonania: zrobić jak najdłuższego „skarpetkowego węża” i zaśpiewać piosenkę „Jesteśmy tu”.
Wszystkie klasy świetnie przygotowały się do tego zadania, a ich zaangażowanie bardzo miło zaskoczyło organizatorów. Chóralne odśpiewanie piosenki zabrzmiało znakomicie, a i popisy poszczególnych klas były wyjątkowe. Tak więc o wygranej w konkursie zadecydowała długość węża. Pierwsze miejsce przypadło kl. IVb, drugie V, trzecie IVa, kolejne miejsca zajęły następujące klasy: VI, VIIb, VIIa i VIII. Zespoły, które zajęły trzy czołowe miejsca, jako nagrodę otrzymają po 100zł na dofinansowanie klasowej wycieczki. Uczniom, nauczycielom i rodziców bardzo gratulujemy i dziękujemy za tak duże zaangażowanie.
Bardzo serdecznie dziękujemy, że ten radosny sposób  zamanifestowania, naszego wsparcia dla osób z Zespołem Downa, spotkał się z tak dużym i ciepłym przyjęciem wśród uczniów i nauczycieli. Do zobaczenia ( założenia) kolorowych skarpetek za rok.
Szkolne Koło Wolontariatu

Opracowała:

Marta Polechońska
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza