poniedziałek, 21 stycznia 2013

Wigilia


Z okazji świąt w Zespole Szkół  w Lutowiskach uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum obchodzili uroczyste wigilie. Klasy ubrały przepiękne choinki i przygotowały uroczyste gazetki ścienne. Cała szkoła była pięknie ustrojona. Tego wyjątkowego dnia na początek wszyscy obejrzeli jasełka – przedstawienie bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów klasy VI oraz wychowawcę Pana Przemysława Nowaka. Podczas odświętnej akademii odbyło się wręczenie nagród i dyplomów za udział w różnorodnych konkursach. Paweł Rudziak uczeń klasy V został wyróżniony w konkursie plastycznym, nagrodę wręczyła mu Pani Małgorzata Panek – nauczyciel świetlicy.
Na zakończenie wszystkie klasy spotkały się na uroczystych Wigiliach wraz z wychowawcami i rodzicami, aby wspólnie odczytać fragment Pisma Świętego, podzielić się opłatkiem i pośpiewać kolędy. Klasa V wraz z wychowawczynią Panią Edytą Pereśluchą zaprosiła do wigilijnego stołu Panią Dyrektor Martę Polechońską, Panią matematyczkę Małgorzatę Fedorowicz i Panią w – fistkę Elżbietę Kosmecką. Na stołach tego dnia królowały tradycyjne potrawy: barszcz z uszkami, pierogi ruskie, z kapustą, z kaszą, ryby, kutia, sałatki i ciasta. Apetyt dopisywał wszystkim. Na Wigilie przybyli również rodzice (Pani Anna Mordarska wraz z córkami Marią i Martą, Pani Agnieszka Winiarska i Pani Elżbieta Jakubowska).


Po odczytaniu Pisma Świętego uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami złożyli sobie życzenia i zasiedli do stołu. Następnie odbył się konkurs między dziewczynkami i chłopcami na najpiękniej odśpiewaną kolędę. Największym znawcą kolęd okazał się Bartosz Pełdiak, który wspaniale znał całe teksty pieśni. Później do klasy przyszli kolędnicy – klasa I gimnazjum wraz z wychowawczynią Panią Małgorzatą Tkacz, którzy pięknie zaśpiewali oraz zagrali klasie V. Na zakończenie uczniowie zmobilizowali i zdopingowali obecnych nauczycieli i rodziców, tym razem to Panie zaśpiewały swoim uczniom, co wywołało w nich niemałe zdziwienie, ale też uśmiechy na twarzy.

Zrodzony na sianie w półmroku stajenki, 
Śpi w ramionach Marii Jezus malusieńki. 

Świętą noc złocista gwiazda opromienia, 
Gromadzą się wokół przyjazne stworzenia. 
Lulajże Jezuniu, snem cichym, szczęśliwym, 
Obdarz nas radością i szczęściem prawdziwym! 
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz 
Błogosławieństwa Bożej Dzieciny 
w nadchodzącym Nowym Roku.

Edyta Pereślucha

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza