poniedziałek, 7 stycznia 2013

„Szlachetna paczka”


Młodzież Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum wspierana przez opiekuna Edytę Pereślucha oraz uczniowie Szkoły Podstawowej pod opieką nauczyciela świetlicy Małgorzaty Panek wzięła udział w akcji charytatywnej pt. „Szlachetna paczka”, kiedyś nazywana „Świąteczną paczką”. Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy osobom najuboższym, realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie Wiosna. Pomoc bezpośrednio skierowana jest do osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych, rodzin wielodzietnych. Osoby te otrzymują produkty żywnościowe i artykuły pierwszej potrzeby.
Oprócz darczyńców prywatnych, akcja wspierana jest przez organizacje, szkoły, a także osoby publiczne np. Para prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, piłkarze Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski, Jerzy Dudek, sportowcy Adrian Zieliński, Natalia Partyka, Agnieszka i Urszula Radwańskie, piosenkarz Grzegorz Turnau itd.
Akcję przeprowadzano w Zespole Szkół w Lutowiskach w dniach od 5.12.2012 r. do 12.12.2012 r. Uczniowie przynosili produkty żywnościowe z długim terminem przydatności, później Pani Małgorzata Panek zawiozła je do Ustrzyk Dolnych, gdzie wystąpiła z przedstawieniem wraz z uczniami gimnazjum na koncercie charytatywnym „Szczęśliwa gwiazdka”. Uczniowie oraz rodzice okazali wielką ofiarność za co bardzo serdecznie dziękujemy.Opiekun Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum Edyta Pereślucha
Uczniowie Maciej Skuza, Wojciech Pełdiak


1 komentarz: