wtorek, 19 stycznia 2016

Konkurs „Bezpieczne wakacje 2015”

Wojewódzki Konkursu dla Dzieci i Młodzieży pt. „Bezpieczne wakacje 2015” zorganizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie.
Celem tegorocznego konkursu jest zainteresowanie tematem bezpieczeństwa dzieci i młodzież, gdyż właściwa postawa oraz świadomość występowania zagrożeń może uratować życie lub zdrowie. Poprzez przekaz artystyczny można zwrócić uwagę na sytuacje, jakie mogą pojawić się w codziennym życiu oraz nauczyć właściwego zachowania i prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat. Ważne jest także to, aby wiedza pozostała w świadomości młodego człowieka i towarzyszyła mu przez całe życie.
Konkurs rozwija dziecięcą wyobraźnię i świadomość, co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa w domu, w szkole, na wycieczce, podczas zabawy oraz wakacji. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz uczniów i wychowanków specjalnych ośrodków szkolno –wychowawczych, świetlic terapeutycznych, warsztatów terapii zajęciowej (do 18 roku życia).
Prace uczniów  z Zespołu Szkół z Lutowisk


                                                                                                                    Edyta PereśluchaBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza