poniedziałek, 6 października 2014

Szkoła w Lutowiskach ma zdolnych uczniów!

Nowy rok szkolny dla uczennicy , Szkoły Podstawowej w Lutowiskach, Julii Musiałowskiej, rozpoczął się niespodzianką. Uczennica klasy V, została laureatką konkursu plastyczno – literackiego „ Mój Czas”, ogłoszonego w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2014”. Zespół Szkół w Lutowiskach corocznie angażuje się w działania proponowane przez organizatora kampanii, którym jest Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu.  Uczniowie  szkoły podstawowej i gimnazjum mogli w tym roku wybierać, spośród różnorodnej oferty konkursowej.
W konkursach plastyczno – literackich uczniowie mieli za zadanie opisać lub przedstawić w dowolnej formie plastycznej propozycję spędzania czasu wolnego. Bardzo dużą popularnością cieszył się konkurs ulotkowy, w którym uczniowie odpowiadali na pięć pytań dotyczących narciarstwa. Dla gimnazjalistów poprzeczka w tym roku była podwyższona, zmagali się oni,  drogą internetową, z podchwytliwymi pytaniami, o medalistów sportów zimowych. Julia  za inicjatywę i pomysł, została nagrodzona laptopem. Pozostałych pięciu uczniów: Julita Rudziak, Aleksandra Szczerbicka, Bartosz Pełdiak, Michał Such i Wiktoria Wyskiel,  otrzymało puzzle 300 elementowe oraz kalendarze kulinarne na 2015 rok.
Solidna oprawa merytoryczna, ciekawe i kolorowe materiały edukacyjne, scenariusze zajęć, plakaty, ulotki informacyjne dla uczniów i rodziców, to niewątpliwie mocne strony tej kampanii, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane przez nauczycieli i wychowawców do działań profilaktycznych podczas całorocznej pracy z wychowankami. Gratulujemy Julii oraz innym uczniom. Docenienie uczniów z Lutowisk jest dla szkoły i gminy powodem do dumy, a dla samych uczniów siłą napędową do podejmowania wysiłku i walczenia o najlepsze miejsca na podium, z uczniami z całej Polski.

Koordynator Kampanii: Joanna Pełdiak pedagog szkolny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz