czwartek, 30 października 2014

Pasowanie na Gimnazjalistę

Rok szkolny 2014/2015 trwa i szybko mija miesiąc za miesiącem, więc należało już również pasować nowych uczniów, którzy przekroczyli progi Zespołu Szkół Gimnazjum w Lutowiskach. Dostali odrobinę czasu na „oswojenie” i „przyzwyczajenie”, ale chrzest pierwszoklasistów ich nie minął.
Zgodnie z tradycją szkoły uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią Panią Małgorzatą Tkacz 9 października przygotowali chrzest bojowy tzw. otrzęsiny dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z klasy I gimnazjum.
Szlakiem Ekomuzeum Trzy Kultury urządzono wspaniałe podchody, które połączone były z różnymi ciekawymi zadaniami.
Klasa I gimnazjum (wychowawczyni Edyta Pereślucha), podzielona została początkowo na trzy grupy i wymalowana przepięknie farbkami. Aby „wkraść się” w łaski starszych kolegów wyruszyła na podchody i kolejno spełniała „rozkazy” klasy III – ułożyła hymn dla trzecioklasistów, uwiła wianek z darów natury, ułożyła przepiękny jesienny bukiet, a także wymyśliła pokaz swoich talentów. Licznych konkurencji, które wymagały siły, sprytu oraz intelektu nie było końca. Nie pogardziła także wspaniałym posiłkiem – miksturą sporządzoną z różnych składników oraz jak przystało na kotki – miseczką mleczka, którą wypili wszyscy klęcząc na kolankach. Najciekawsza okazała się zabawa w „zapałkę”, slalom z jajeczkiem na łyżeczce oraz tor  kłująco – piekących przeszkód.
Jak relacjonuje jedna z uczestniczek: „Jedzenie było okropne, ale zabawa wspaniała i na pewno długo, długo pozostanie w pamięci”, a o to właśnie chodziło. Był to prawdziwy chrzest, w którym pierwszoklasiści musieli wykazać się nie tylko tężyzną fizyczną ale również odpornością „żołądkową”. Po pomyślnym „egzaminie” uczniowie wyrecytowali tekst ślubowania.
Zadowolona młodzież już po uroczystym chrzcie i pasowaniu jeszcze milsze chwile spędziła przy ognisku – smażąc pachnące kiełbaski przygotowane przez Nadleśnictwo Lutowiska ( Pana Janusza Karnata i Martę Mordarską), za co serdecznie dziękujemy.


Edyta Pereślucha


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza