czwartek, 30 października 2014

Dzień Nauczyciela

Święto Edukacji Narodowej, obchodzone jest co roku przez ok. 650 tysięcy nauczycieli, pedagogów i wychowawców. Dzień ustanowiony został w 1972 roku – data 14 października upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku.
Jest powszechnie obchodzony we wszystkich instytucjach związanych z oświatą – zwłaszcza w szkołach. W dowód wdzięczności za trud włożony w nauczanie pedagodzy obdarowywani są kwiatami i drobnymi upominkami. To również okazja do wyróżnienia najbardziej zasłużonych pracowników – tego dnia Minister Edukacji Narodowej wręcza nauczycielom Krzyże Zasługi, medale oraz nagrody za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Święto nauczycieli obchodzone jest w większości państw na świecie, w różne dni. Są oni wszak jedną z najliczniejszych grup zawodowych na świecie.
W Naszej Szkole zorganizowano akademię przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami Panią Barbarę Winiarską i ….. Od Samorządu Uczniowskiego nauczyciele otrzymali jak co roku – słodkości i Sto lat. Natomiast wychowawcy byli „obsypywani” prezentami od swoich klas. Na akademii Pani Dyrektor wręczyła nauczycielom listy pochwalne i przedstawiła sprawy bieżące szkoły.

Edyta Pereślucha

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz