wtorek, 17 grudnia 2013

JESIENNE WIERSZOWANIE W SANOKU

Dnia 20 listopada 2013 roku w Zespole Szkół Gimnazjum w Lutowiskach odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego „Jesienne wierszowanie”.

Konkurs obejmował 2 grupy wiekowe:
Grupa  III – recytatorzy z klas IV – VI Szkoły Podstawowej.
Grupa IV – recytatorzy z klas I – III Gimnazjum.

            Prezentacja obejmowała jeden wiersz i fragment prozy, a łączny czas wykonania nie mógł przekroczyć 6 minut.
Tematyka oraz autorzy prezentowanych utworów dowolna.
Celem konkursu jest promowanie literatury dziecięcej, popularyzowanie literatury poprzez piękno słowa mówionego oraz rozbudzanie poczucia estetyki i przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Konkurs ma służyć rozwojowi kultury słowa mówionego dzieci i młodzieży oraz sprzyjać twórczej wymianie doświadczeń artystycznych.

Komisja konkursowa dokonała oceny według następujących kryteriów:
1. Dobór repertuaru, ze szczególnym uwzględnieniem własnych poszukiwań repertuarowych,
2. Interpretacja utworu,
3. Kultura słowa i mowy,
4. Ogólny wyraz artystyczny.
Przy doborze repertuaru komisja zwracała uwagę na samodzielność wyboru tekstu oraz wartości artystyczne wybieranych tekstów, a także zawarte w nich treści moralne – postawy, zachowania, stosunek do człowieka i przyrody.
Uwzględniała również dostosowanie ich do możliwości poznawczych i siły głosu recytatora. Wybrany fragment prozy powinien stanowić zamkniętą całość, opatrzoną pointą.

Po przeprowadzonym konkursie wyróżniono dyplomami następujących laureatów, którzy 27 listopada 2013 roku reprezentowali szkołę w etapie powiatowym w Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku w XIV Konkursie Recytatorskim „Jesienne wierszowanie”:
Szkoła Podstawowa:
  1. Dominika Gretkowska
  2. Anna Gromadzka
  3. Dominika Cichońska
Gimnazjum:
  1. Julia Soszyńska
  2. Iwona Kołomyja
  3. Kinga Bąk
  4.  
Dnia 27 listopada 2013 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku odbył się powiatowy etap XIV Konkursu Recytatorskiego „Jesienne wierszowanie”:

Mimo bardzo surowej i wymagającej komisji (Kamila Rossmanith – Mackiewicz, Joanna Per – Kłopotowska, Sławomira Woźniak), która na 26 osób w Szkole Podstawowej i 20 w Gimnazjum nie przyznała ani pierwszego, ani drugiego miejsca, ani trzeciego miejsca nasza uczennica Julia Soszyńska uzyskała I wyróżnienie (4 miejsce).
mgr Edyta Pereślucha


                                                                         


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza