poniedziałek, 18 maja 2015

Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 06 maja 2015 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 
Montaż poetycko – muzyczny w wykonaniu gimnazjalistów i uczniów Szkoły Podstawowej był oddaniem hołdu twórcom konstytucji oraz przypomnieniem faktów historycznych z tym związanych. Uroczysty charakter temu wydarzeniu nadało odśpiewanie hymnu państwowego oraz przybliżenie najważniejszych wydarzeń i osób z tamtych czasów. Wielokrotnie podkreślano także istotę uchwalonej w 1791 r. ustawy, która stała się przełomową nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. W akademii uczniowie zwrócili również uwagę na fakt, iż żyjąc w zawrotnym tempie, na plan pierwszy wysuwamy teraźniejszość. Snujemy plany na przyszłość, często nie pamiętając o przeszłości. A przecież Jan Paweł II powiedział kiedyś; ,,Naród, który zapomina o historii własnej Ojczyzny, traci swoją tożsamość (…). Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości." 
Ta wspaniała akademia była możliwa do zrealizowania dzięki uczniom klas : III gimnazjum: Wojciech Bekier, Melania Brańska, Jan Brodowicz, Artur Czernatowicz, Łukasz Hodur, Martyna Kowal, Anna Kubicka, Anna Lidke, Natalia Michalec, Paulo Pańszczyk, Aleksandra Paraniak, Aleksandra Remiszewska, Tomasz Romaszewski, Patrycja Roszczak, Marlena Rudziak, Urszula Szczepanek, I gimnazjum: Kaja Czaban, Krzysztof Chyżyński, Joanna Kosmecka, Klasa V: Sara Pawełek, Julia Stachowiak 
Uroczystość była dla wszystkich uczniów lekcją historii i patriotyzmu, skłaniała do refleksji nad przeszłością i przyszłością młodego pokolenia, które musi dokonać wkrótce wyboru dotyczącego swojego dalszego losu.
Całość uroczystości przygotowały pani Małgorzata Panek i Elżbieta Szylak oraz pan Piotr Florek. 
Małgorzata Panek Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza