wtorek, 12 listopada 2019

Wolontariusze pamiętają o tych, co odeszli

     W dniach poprzedzających uroczystość Wszystkich Świętych wiele osób przypomina sobie o konieczności posprzątania mogił swoich bliskich. Niestety, nie każdy nagrobek zostanie uprzątnięty, nie na każdym pojawi się znicz. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lutowiskach postanowili w szczególny sposób uczcić pamięć tych, którzy odeszli
     23 i 25 października 2019 roku członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu „Szansa” uczestniczyli w akcji sprzątania grobów. Czternastu wolontariuszy pod opieką pań Joanny Pełdiak i Marty Polechońskiej wybrało się po lekcjach na stary cmentarz oraz na cmentarz parafialny. Wolontariusze z ochotą przystąpili do pracy. Zamiatali groby, grabili i zbierali liście, uprzątali wypalone znicze. Sprzątaliśmy głównie mogiły, które były zaniedbane i zapomniane.
     W dzień poprzedzający uroczystość Wszystkich Świętych wolontariusze wraz z opiekunkami jeszcze raz odwiedzili cmentarz by tym razem zapalić na opuszczonych mogiłach znicze, pomodlić się za zmarłych i podtrzymać naszą piękną tradycję szacunku dla zmarłych.
     Takie akcje przeprowadzane są w naszej szkole od wielu lat. Dzięki niej młodzież poznaje historię regionu i uczy się szacunku dla tradycji. Nasi szkolni wolontariusze, już po raz kolejny, z wielkim zapałem i zaangażowaniem uczestniczyli w akcji sprzątania cmentarza.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz