wtorek, 12 listopada 2019

Pierwszoklasiści są już pełnoprawnymi uczniami.

21 października 2019 r. miała miejsce w naszej szkole uroczystość ślubowania na uczniów dzieci z klas pierwszych. Był to bardzo wyjątkowy dzień zwłaszcza dla dzieci z klasy Ia i Ib. Uroczystość prowadził przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Maksymilian Brysz, a poczet sztandarowy szkoły stanowili: Hanna Płeszka, Natalia Hebda i Karol Polechoński.
Pierwszoklasiści z dumą i wielką radością zaprezentowali swój program artystyczny. Śpiewając piosenki, deklamując wiersze i odpowiadając na szereg bardzo ważnych pytań udowodnili, że jest to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka, a oni są już gotowi by zostać uczniami. Na zakończenie części artystycznej dzieci zaprezentowały taniec „Ręce prosto”, którym podbiły serca publiczności.
Następnie przed pocztem sztandarowym, pierwszoklasisci ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Beata Krukowska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Lutowiskach " i dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów.
Pani Dyrektor pogratulowała dzieciom zaprezentowanych umiejętności, podziękowała również nauczycielkom, które przygotowały pierwszaków do wspaniałego występu. Program artystyczny zaprezentowany podczas uroczystości, został przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń: p. Marty Polechońskiej i p. Barbary Sauć.
Niespodziankę swoim pociechom sprawili Rodzice, którzy obdarowali dzieci pięknymi prezentami. Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia, na życzenia i uściski. Pasowanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.
Ta szkolna uroczystość dostarczyła pierwszakom niezapomnianych przeżyć, rodzicom wiele wzruszeń, nauczycielom dumy i radości z nowo przyjętych uczniów.
Życzymy, aby każdy dzień spędzony w naszej szkole przynosił naszym pierwszoklasistom wiele radości i zadowolenia.
Opracowała:
Marta Polechońska
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz