środa, 23 października 2019

Teatr Wyobraźni

„Jeśli wybierasz się w podróż, niech to będzie podróż długa/żebyś nie tylko oczami, ale także dotykiem poznał szorstkość ziemi/ i abyś całą skórą zmierzył się ze światem”. Ten fragment wiersza Zbigniewa Herberta zacytował na stronie głównej Polskiego Radia pan Janusz Kukuła, jego Dyrektor, porównując spotkanie z Polskim Radiem do takiej wędrówki. Nasi wychowankowie mieli  okazję, spotkać się z „domem słowa”, jakim jest teatr radiowy...

W ostatnim tygodniu września kilkunastu uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w warsztatach na temat tworzenia słuchowisk radiowych. Odbyły się one w ramach projektu "Bieszczady. Słowa i Głosy.", realizowanego ze środków programu Bardzo Młoda Kultura finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Uczniowie mogli również zapoznać się z procesem montażu i obróbki nagrań. 27  września w Ustrzyckim Domu Kultury, odbyło się  uroczyste podsumowanie projektu.  Zostały zaprezentowane stworzone w jego ramach słuchowiska. Młodzież spotkała się  z p. Dariuszem Niebudkiem, aktorem teatralnym i filmowym oraz dzięki wykorzystaniu możliwości, jakie daje nam Internet, odbyło wideospotkanie z p. Januszem Kukułą, Dyrektorem i Pierwszym Reżyserem Teatru Polskiego Radia.

Projektem objęte były trzy szkoły: SP im. A. Fredry w Cisnej, ustrzyckie liceum i Zespół Szkół w Lutowiskach. W efekcie przeprowadzonych warsztatów powstały trzy słuchowiska: „Fredro, Cisna i wagary”, „Kiedyś to było, teraz to nie ma” i nasze, lutowiskie „Pewnego razu w Bieszczadach”.

Zachęcamy do obejrzenia obszernej fotorelacji , a także pragniemy złożyć podziękowania wszystkim, dzięki którym spotkanie naszych uczniów z Teatrem Wyobraźni było możliwe, w szczególności panu Wojciechowi Ramusowi – prezesowi Fundacji „Teatr Wyobraźni” z Baranowa Sandomierskiego i zarazem pomysłodawcy projektu "Bieszczady. Słowa i Głosy." Polecamy się na przyszłość!
                                                                                                                        Agnieszka Magda-Pyzocha


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz