sobota, 19 października 2019

Bijemy rekord RKO

    16 października każdego roku obchodzimy „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”. Tego właśnie tego dnia, już po raz szósty w Polsce tysiące dzieci przystąpiło do Bicia Rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. 
W tym roku Szkoła Podstawowa w Lutowiskach po raz pierwszy wzięła udział w akcji WOŚP. 
    Do bicia rekordu zgłosiła się cała klasa III oraz 11 osób z klas IV, Va i Vb oraz VI. Łącznie z naszej szkoły przystąpiło 24 uczniów.
    Do Bicia Rekordu dzieci przygotowywały się pod kierunkiem pani Haliny Żołądź, współorganizatora akcji na terenie naszej szkoły. Ponadto klasa III już od dwóch lat uczestniczy w projekcie Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Uczniowie uczą się także pierwszej pomocy podczas zajęć w ramach współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Lutowiskach. 
    Punktualnie o godzinie 12:00 uczniowie rozpoczęli na trzech fantomach resuscytację krążeniowo-oddechową i z wielkim zaangażowaniem oraz pełnym profesjonalizmem prowadzili te czynności przez kolejne 30 minut. Przez cały ten czas rodzice z dumą dopingowali swoje pociechy. Wspólne zrobiliśmy ogromną rzecz dla promowania nauki prowadzenia prawidłowiej RKO oraz podnoszenia świadomości jak ważne jest udzielanie pierwszej pomocy.
     Jesteśmy dumni z naszych uczniów, że z wielką ochotą przyczynili się do tego przedsięwzięcia. 
Mamy nadzieję, że to wydarzenie stanie się tradycją naszej szkoły a rekord z roku na rok będzie przebijany. Jesteśmy pewni, że w naszej szkole można się czuć bezpiecznie! 
    Ogromne podziękowania kierujemy do OSP w Lutowiskach i pani Anny Krupy pielęgniarki NZOZ „Bieszczady” za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

Współorganizator 
Halina Żołądź

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz