poniedziałek, 30 października 2017

Międzynarodowy Dzień Zwierząt

„Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
„Mały Książę” Antoine de Saint-Exupéry
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

Człowiek oswoił pierwsze zwierzęta już tysiące lat temu. Od tego czasu towarzyszą mu one w najprzeróżniejszy sposób. Oswajając je, człowiek co prawda bardzo często zapewnił im lepszy byt, ale też uzależniając od siebie odebrał im samodzielność. Dlatego nasz stosunek do zwierząt to wielki egzamin z odpowiedzialności. To, w jaki sposób traktujemy zwierzęta świadczy o naszej dojrzałości, świadczy o zdolności do rozumienia obowiązków jakie nasze człowieczeństwo na nas nakłada.
W procesie wychowawczym młodych ludzi, mającym doprowadzić do ukształtowania dojrzałego i odpowiedzialnego człowieka, nie powinno zatem zabraknąć elementów prowadzących do stworzenia właściwej postawy wobec zwierząt – istot, których los zależy od nas.
Apel przygotowany prze SU Szkoły Podstawowej i SU Gimnazjum, odbył się w naszej szkole 6 października miał na celu dostarczenie młodym ludziom wiedzy w zakresie historii udomowienia psa i kota, właściwego postępowania ze zwierzętami, działalności schroniska dla zwierząt, a także ukształtowanie postawy wobec zwierząt charakteryzującej się szacunkiem i empatią.
Działając w imieniu Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt „ARKA” z siedzibą w Przemyślu – SU Szkoły Podstawowej i SU Gimnazjum oraz Koło Wolontariatu wraz z opiekunami zwracają się z prośbą o zbiórkę w dniach 2 – 13.10 oraz 16 – 20.10 potrzebnych do schroniska rzeczy: koców, zabawek, karmy (jedzenia), misek, legowisk itp.
Edyta Pereślucha
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz