poniedziałek, 30 października 2017

Bal gimnazjalny

             Dnia14 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Gimnazjum w Lutowiskach odbył się VII Bal Gimnazjalny. Całą organizacją przy niewielkiej pomocy nauczyciela – Opiekuna Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum Edyty Pereśluchy zajęły się uczennice Przewodnicząca SU Gimnazjum Karolina Hebda i Zastępca SU Gimnazjum Anita Winiarska. Jak zwykle do pomocy przyłączyła się Rada Rodziców, za co bardzo serdecznie dziękujemy Pani Ewie Marszałek – przewodniczącej Rady Rodziców. Obowiązywał strój wieczorowy – eleganckie suknie i garnitury, a dominowała muzyka sprzed lat, współczesna oraz tańce klasyczne. Stoły były zastawione (sałatkami, ciastami, napojami i słodyczami) przygotowanymi przez rodziców oraz uczniów. Wspaniałą niespodzianką dla uczniów, zaproszonych gości – rodziców i nauczycieli był ogromny tort. Młodzież dopisała i bawiła się we wcześniej zadeklarowanych parach damsko – męskich oraz solo.
Na początku balu o godzinie 16.00 uczniowie klas III gimnazjum odtańczyli poloneza, do którego przygotowała ich Pani Elżbieta Kosmecka – nauczyciel wychowania fizycznego. Natomiast o godzinie 21.00 poloneza w „Chacie pod Florianem” mogli odtańczyć wszyscy chętni: nauczyciele, jak również uczniowie z młodszych klas. Nie brakowało osób chcących spróbować.
Podczas balu wybrano oczywiście „Króla i Królową Balu Gimnazjalnego 2017”. Jury w składzie: Edyta Pereślucha, Elżbieta Kosmecka, Ewa Marszałek zaszczytny tytuł Króla Balu 2017 przyznało Bartłomiejowi Drapale, natomiast Królowej Balu 2017 – Idze Mordarskiej (choć wybór pary w tym roku był trudny, gdyż wiele pań i panów stale się bawiło). Para w diamentowych koronach odtańczyła przedostatni taniec.
Warto było popatrzeć jak nasza młodzież nie tylko potrafi się ubrać, elegancko zaprezentować, ale wspaniale bawić.
Edyta Pereślucha


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz