piątek, 27 października 2017

"Sprzątanie Świata 2017"

Po raz 24 – sty w Polsce organizowana była akcja „Sprzątanie Świata”. Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało „Nie ma śmieci – są surowce”. 
Celem akcji jest pobudzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej Polaków oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne. Ideą akcji jest edukacja na rzecz rozwoju zrównoważonego – promocja i kreowanie postaw przyjaznych środowisku, w szczególności w zakresie: poszanowania zasobów naturalnych (w szczególności wody, surowców naturalnych i lasów) oraz racjonalnej gospodarki odpadami, rozumianej jako łańcuch działań począwszy od unikania tworzenia odpadów, przez selektywną zbiórkę po recykling.
Dnia 29.09.2017 r. uczniowie klas 0 – VII Szkoły Podstawowej oraz II – III Gimnazjum Zespołu Szkół w Lutowiskach jak zwykle chętnie przyłączyli się do akcji. Sprzątanie zorganizowano i przeprowadzono przy współpracy z Nadleśnictwem Lutowiska (koordynator Pani Marta Ziemniewicz) oraz Urzędem Gminy w Lutowiskach.
Uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcami sprzątali Lutowiska (place zabaw, tereny wokół szkoły, boiska szkolne, przystanki autobusowe, cmentarze, pobocza dróg, osiedle mieszkaniowe) i uzbierali ok. 1000 litrów śmieci.
Natomiast gimnazjaliści wraz z wychowawcami i nauczycielami okolice Lutowisk – Skorodne, Nasiczne, Dwernik, Smolnik, Zatwarnicę i Chmiel. Uzbierano ok. 2500 litrów śmieci.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza