poniedziałek, 27 czerwca 2016

Eko – Mat

 Tytuły Super Eko – Mata przyznane
7 czerwca 2016 r. okazał się dla niektórych uczniów Szkoły Podstawowej w Lutowiskach szczęśliwym dniem, gdyż właśnie wtedy odbył się finał konkursu Przyrodniczo – Matematycznego EKO – MAT 2016 r., który rozstrzygnął o tym, komu przypadł tytuł Super Eko-Mata.
    Konkurs miał charakter wewnątrzszkolny, przeznaczony był dla chętnych uczniów z klas I-III szkoły podstawowej. Do udziału zgłosiło się 28 uczniów: 14 z klas I,  9 z klasy II i 5 z III. Zmagania konkursowe były okazją do wykazania się wiedzą przyrodniczo – matematyczną, stwarzały okazję do zdrowej rywalizacji, ale też były dobrą zabawą.
     Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań matematycznych i przyrodniczych oraz umiejętności samodzielnej pracy uczniów; zachęcanie do obserwowania i podziwiania przyrody; budzenie i rozwijanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i dorosłych.
   Konkurs przebiegał w czterech etapach. Etapy I,II i III eliminacji miały charakter testowy, uczniowie w marcu, kwietniu i maju rozwiązywali test składający się z pytań przyrodniczych i matematycznych. Pięciu uczestników z poszczególnych klas, którzy osiągnęli największą, łączną ilość punktów w etapach eliminacyjnych zostało zakwalifikowanych do finału. Etap finałowy odbył się 7 czerwca 2016 r. Po zsumowaniu wszystkich punktów wyłoniono zwycięzców i ustalono kolejność miejsc, która przedstawia się następująco: pierwsze miejsca i tytuł Super Eko-Mata klas I  wywalczyła  Hanna Rusin, Super Eko-Matem klasy drugiej została Anna Godawska,a Super Eko-Matem klasy trzeciej okazała się Zofia Osiecka. Na kolejnych miejscach uplasowali się: w klasach I – Kamila Jędrusik, Szymon Hebda, Antonina Nykiel, Agnieszka Murzańska; w klasie II – Szymon Marszałek, Karol Hodur, Krzysztof Pełdiak, Witold Pełdiak; w klasie III – Adam Trybuła, i Anna Roszczak.
  Konkurs przygotowała i prowadziła Marta Polechońska, ona też oceniała część testową, wiedzę przyrodniczą podczas finału sprawdzała komisja złożona z przedstawicieli Nadleśnictw w Stuposianach i Lutowiskach: pani Ewelina Górny-Baran, pani marta Zemniewicz i pan Janusz Karnat. Honorowym gościem konkursu była wicedyrektor Zespołu pani Agnieszka Magda-Pyzocha.
   W ostatnim tygodniu nauki szkolnej odbędzie się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród, które ufundowali Urząd Gminy w Lutowiskach, Nadleśnictwo w Lutowiskach i Nadleśnictwo w Stuposianach.
   Bardzo serdecznie dziękuję sponsorom za pomoc i wsparcie w organizacji i przeprowadzeniu konkursu, uczniom za liczny udział i już dziś zapraszam na kolejną edycję konkursu za rok.

Opracowała:
                       Marta Polechońska

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza