poniedziałek, 6 czerwca 2016

Bal gimnazjalny 2016

Dnia 2 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół Gimnazjum w Lutowiskach odbył się VI Bal Gimnazjalny. Całą organizacją przy niewielkiej pomocy nauczyciela – Opiekuna Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum Edyty Pereślucha zajęli się uczniowie Piotr Skotnik, Mateusz Borowski, Wiktoria Kochanowicz i Julia Soszyńska. Jak zwykle do pomocy przyłączyła się Rada Rodziców, za co bardzo serdecznie dziękujemy Pani Ewie Marszałek – przewodniczącej Rady Rodziców. Obowiązywał strój wieczorowy – eleganckie suknie i garnitury, a dominowała muzyka sprzed lat, współczesna oraz tańce klasyczne. Stoły były zastawione (sałatkami, ciastami, napojami i słodyczami) przygotowanymi przez rodziców oraz uczniów. Wspaniałą niespodzianką dla uczniów, zaproszonych gości – rodziców i nauczycieli był ogromny tort przygotowany przez mamę jednego z uczniów Katarzynę Borowską. Młodzież dopisała i bawiła się we wcześniej zadeklarowanych parach damsko – męskich oraz solo, w balu uczestniczyli również chętni absolwenci naszej szkoły. Jedna z absolwentek Dagmara Gawle tradycyjne poprowadziła ulubiony taniec gimnazjalistów – belgijkę. DJ – odpowiedzialni za muzykę byli doskonale przygotowani i serwowali muzykę z różnych lat. 
Na początku balu o godzinie 16.00 uczniowie klas III gimnazjum odtańczyli poloneza, do którego przygotowała ich Pani Elżbieta Kosmecka – nauczyciel wychowania fizycznego. Natomiast o godzinie 21.00 poloneza w „Chacie pod Florianem” mogli odtańczyć wszyscy chętni: nauczyciele, jak również uczniowie z młodszych klas. Nie brakowało osób chcących spróbować. 
Podczas balu wybrano oczywiście „Króla i Królową Balu Gimnazjalnego 2016”. Jury w składzie: Edyta Pereślucha, Elżbieta Kosmecka, Małgorzata Fedorowicz zaszczytny tytuł Króla Balu 2016 przyznało Mateuszowi Borowskiemu (choć wybór był trudny, gdyż wielu panów stale się bawiło), natomiast Królowej Balu 2015 – Klaudii Matusiewicz. Para w diamentowych koronach odtańczyła przedostatni taniec.
Warto było popatrzeć jak nasza młodzież nie tylko potrafi się ubrać, elegancko zaprezentować, ale wspaniale bawić.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza