poniedziałek, 2 grudnia 2019

Magiczna noc w bibliotece

Dnia 22 listopada odbyła się w naszej szkole "Magiczna noc w bibliotece". Wzięło w niej udział 38 uczniów z klas: Va, Vb, III oraz chętni rodzice. Dla wszystkich uczestników przygotowano mnóstwo atrakcji.
Poprzez wspólne przeżywanie razem z podopiecznymi tej „przygody” opiekunki dyskretnie realizowały postawione sobie cele:
· popularyzacja literatury dziecięcej i młodzieżowej,
· dobra i kulturalna zabawa,
· kształtowanie umiejętności pracy w grupie,
· promocja biblioteki szkolnej, 
· rozwijanie zainteresowań czytelniczych,
· pogłębianie więzi uczniów ze szkołą.
Na początek, wszyscy złożyli podpis pod zasadami jakie zostały ustalone.
Następnie, po zapoznaniu z tradycjami katarzynkowymi i andrzejkowymi rozpoczęły się wróżby. 
Kolejnym punktem programu było wykonanie w grupach pracy plastycznej przedstawiającej zakończenie do wysłuchanej opowieści pt. „Martynka i jej tajemnicza sąsiadka”.
Po nabraniu sił przy kolacji, przyszedł czas na chwilę ruchu – czyli zabawy takie jak: przelot na miotle, wyścigi w workach, zabawy w mumię itp.
Nie zabrakło też zadań i konkursów czytelniczych, w których trzeba było się wykazać znajomością treści książek, czy ich tytułów.
Punktem kulminacyjnym było oglądanie filmów pt. „Dziwna magia” i „Tajemnica Rajskiego Wzgórza”. Najwytrwalsi zasnęli o godzinie 5 nad ranem.
Na koniec, przed powrotem do domów odbyło się wręczenie wszystkim uczestnikom imprezy Certyfikatów Pogromcy Duchów.
Wszyscy wykazali się ogromnym zaangażowaniem a nocne warunki dodatkowo podkreślały niesamowity klimat.
Dzieciaki miały możliwość poznać inne niż na co dzień formy spędzania wolnego czasu i być współorganizatorami naprawdę dobrej zabawy, a spędzenie nocy poza domem, w warunkach częściowo, można rzec, „spartańskich” na pewno uczyniło z uczestników tego wydarzenia osoby bardziej dorosłe i odpowiedzialne. Taka noc w szkole, to doskonała okazja do lepszego poznania naszych wychowanków, a dla nich okazja do głębszej integracji, przełamywania różnorodnych barier, umacniania więzi. 

Bardzo dziękujemy zaangażowanym w przygotowanie imprezy rodzicom uczniów, absolwentom gimnazjum, którzy upiekli gofry dla wszystkich uczestników zabawy. 

Barbara Winiarska
Ewa Jakubiec
Halina Żołądź

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza