czwartek, 5 grudnia 2019

Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka. W związku z tym dzieci z klas 0 – III naszej szkoły co roku obchodzą Dzień Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada. Tego dnia dzieci  przyniosły  do szkoły swoje ulubione misie – pluszaki. Zabawka ta towarzyszy dzieciom  wiele lat, to nie tylko pluszowa przytulanka, to "ktoś" bardzo bliski i często niezastąpiony . Z okazji Święta Pluszowego Misia odbył się Konkurs Pięknego Czytania pt. „Wiersze o misiach” dla klas II-III.  Uczniowie chętnie wzięli w nim udział. Teksty do głośnego czytania zostały przygotowane z myślą o wieku uczestników i do niego dostosowane. Reprezentanci klas świetnie pokazali swoje umiejętności. Z przyjemnością słuchało się pięknie czytanych utworów. 
Jury w składzie: p. Agnieszka Magda-Pyzocha, p. Edyta Pereślucha i  p. Małgorzata Wójtowicz wyłoniło następujących zwycięzców:
w kategorii klas  II-III:
I miejsce: Agata Mazurek
II miejsce: Jakub Węgrzyniak
III miejsce: Michał Gawle
wyróżnienie: Maja Goszczurny, Kamil Filus
Dzieci z klas 0-I brały udział w konkursie plastycznym pt.”Mój przyjaciel miś”. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni twórczej i zdolności plastycznych oraz zainteresowanie dzieci literaturą o misiach, zachęcenie do wypożyczenia i przeczytania książek. 21 listopada konkurs został rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęło 22 prace.  Dzieci pokazały, jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca. Prace wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi. Komisja konkursowa w składzie:  p. Agnieszka Magda - Pyzocha,  p. Małgorzata Wójtowicz i
p. Małgorzata Tkacz przyznała nagrody następującym uczniom:
I miejsce: Iga Kowalczyk, Oktawia Herbut
II miejsce: Magdalena Torbińska, Julia Mielcarek, Błażej Jakubiec
III miejsce: Karolina Jakubiec, Jadwiga Amarowicz, Gabriela Niedźwiecka
wyróżnienie: Antoni Dybowski, Łucja Chruszcz, Ewelina Natanek
Wszyscy laureaci oraz uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.
  Barbara Sauć
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz