wtorek, 6 marca 2018

Jasełka w Zespole Szkół w Lutowiskach

Grudzień to magiczny miesiąc. Wszyscy myślą o Mikołaju i nadchodzących świętach. W kościele Zachodu Wigilia Bożego Narodzenia obchodzona jest 24 grudnia, natomiast w kościołach wschodnich – greckokatolickim i prawosławnym 6 stycznia, gdyż oba wyznania posługują się kalendarzem juliańskim.
Dzień 21.12.2017 roku w Zespole Szkół  w Lutowiskach był wyjątkowy ze względu na swoją atrakcyjność. Tego dnia uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum odbyły się jasełka i uroczyste wigilie. Przybyli wszyscy – uczniowie, nauczyciele, rodzice, również zaproszeni goście. Serdecznie dziękujemy za przybycie Przedstawicielowi Nadleśnictwa Lutowiska Panu Januszowi Karnatowi, Leśniczemu Nadleśnictwa Dwerniczek Panu Łukaszowi Korżykowi (zarazem za przepiękne choinki, które w tym roku stanęły na szkolnych korytarzach i umilały nam oczekiwanie do świąt) i podleśniczemu Kamilowi Lizunowi, Przedstawicielowi Nadleśnictwa Stuposiany Pani Kai Hrabal, Komendantowi Placówki Straży Granicznej w Czarnej Dolnej Panu Piotrowi Mielcarkowi, zastępcy Komendanta Placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych Panu Marcinowi Lisowskiemu, oraz zawsze obecnej przedstawielce Rady Rodziców - Pani Ewie Marszałek. Tradycyjne jasełka przygotowane zostały przez panią Edytę Pereśluchę oraz panią Małgorzatę Fedorowicz. Chór przygotowała Pani Joanna Pełdiak, a wszystkim akompaniował niezastąpiony Pan Marek Sokół.
 Na uroczystej akademii odbyło się tradycyjnie wręczenie nagród i dyplomów za udział w różnorodnych konkursach. Na zakończenie wszystkie klasy spotkały się na uroczystych Wigiliach wraz z wychowawcami, aby wspólnie podzielić się opłatkiem i pośpiewać kolędy. Potraw nie było 12, ale dzięki wielkiej pomocy rodziców, w każdej klasie królował barszcz z uszkami, pierogi, ryby, ciasta i pyszne sałatki. Szkoda, że następna Wigilia będzie dopiero za rok J

Edyta Pereślucha


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz