poniedziałek, 13 listopada 2017

Zima tuż tuż!

9 listopada 2017 r. zajęcia dla uczniów klasy I szkoły podstawowej odbyły się w Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem. Celem spotkania było dowiedzieć się jak najwięcej o tym, jakie zwierzęta zamieszkują bieszczadzkie lasy i w jaki sposób przygotowują się one do zimy. Ten wyjątkowy temat przedstawiła osoba która zna się na tym najlepiej, a mianowicie pan Marcin Staniszewski, pracownik Nadleśnictwa Stuposiany. Leśnik w sposób ciekawy i atrakcyjny wprowadził uczniów w temat rozpoczynając spotkanie od pokazania dzieciom ośrodka, a następnie w sali konferencyjnej przeprowadził krótki wykład o tym jak bieszczadzka fauna radzi sobie z przetrwaniem mroźnej zimy. 
Dużą atrakcją było oprowadzenie uczniów po pawilonie wystawowym, gdzie pierwszaki mogły obejrzeć dużą liczbę eksponatów dzikich zwierząt pokazanych na tle ich naturalnego środowiska. Ta realistyczna wystawa zrobiła na uczniach ogromne wrażenie i pomogła im zaznajomić się z naszym regionalnym ekosystemem. 
Miłym zakończeniem dnia była obiecana na początku spotkania niespodzianka, którą okazał się wyśmienity obiad z pysznym deserem podany w pięknej sali restauracyjnej. Niespodziankę ufundowało nam Nadleśnictwo Stuposiany. Ogromnie dziękujemy za wspaniałe przyjęcie i nowe, ciekawe doznania edukacyjne.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne.
Wychowawca kl.I- Halina ŻołądźBrak komentarzy:

Prześlij komentarz