poniedziałek, 13 listopada 2017

Wystawa - Kalejdoskop

Wystawa KALEJDOSKOP to świetna zabawa.
Politechnika Dziecięca po raz kolejny zawitała do Ustrzyk Dolnych. Tym razem dzięki Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza uczniowie bieszczadzkich szkół, w tym i gimnazjaliści z Lutowisk mogli bliżej zapoznać się z wystawą KALEJDOSKOP.
Chętni uczniowie z klasy II i III Gimnazjum oraz osoby działające w Samorządzie Uczniowskim Gimnazjum w Lutowiskach wraz z opiekunem Panią Edyta Pereśluchą i Panią Barbarą Winiarską 10.10.2017 r. obejrzały wystawę, na której zainstalowano szesnaście optycznych stanowisk, znajduje się w Szkole Podstawowej nr 1 w Ustrzykach Dolnych.
Interaktywna wystawa naukowa „Kalejdoskop”, do tej pory gościła tylko w trzech miastach – jak powiedział Łukasz Szuba, dyrektor Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. – Mam nadzieję, że zaprezentowane zadania nie będą dla was za trudne i potraficie się przy nich dobrze bawić. Dziękuję też młodym animatorom oraz nauczycielom za pomoc w wyjaśnianiu optycznych zagadek wszystkim, którzy zwiedzą wystawę.
Dyrektor Szuba zaprosił też uczniów do bicia rekordu w pokonywaniu labiryntu elektrycznego, który obecnie wynosi 4,96 sek. – Wiem, że nie jest to łatwe i trzeba było około tysiąca prób, aby zdobyć taki wynik. Mam nadzieję, że w Ustrzykach uda się go pobić – zachęcał dyrektor. Pokonanie labiryntu patrząc w jego lustrzane odbicie jest trudne z uwagi na fakt obrócenia obrazu tylko w jednym kierunku. Z tego powodu przesuwanie pręta po trasie ustawionej pod kątem 45 stopni do krawędzi lustra jest wyjątkowo trudne, bo mózg musi połączyć ruch w kierunkach prawo – lewo (normalny) z ruchem przód – tył (odwrócony przez lustro).
Po obejrzeniu wystawy uczniowie wraz z nauczycielkami udali się na posiłek w Pizzerii Orlik, aby tuż po nim wspólnie ustalić Plan pracy SU Gimnazjum na rok szkolny 2017/2018. Uczniowie pracowali w dwóch grupach, a efekty ich pracy były zdumiewające i bardzo kreatywne, oby udało się tylko wdrożyć wszystkie pomysły. POWODZENIA.
Edyta Pereślucha

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz