środa, 15 marca 2017

Wigilia w klasie III Gimnazjum w Lutowiskach

          Z okazji świąt w Zespole Szkół  w Lutowiskach uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum dnia 22.12.2016 r. obchodzili uroczyste wigilie. Klasa III Gimnazjum ubrała przepiękną choinkę w sali nr 21 i przygotowała uroczystą gazetkę. Cała szkoła była pięknie ustrojona.
Tego wyjątkowego dnia na początek wszystkie klasy spotkały się na uroczystych jasełkach, a następnie Wigiliach wraz z wychowawcami i rodzicami, aby wspólnie odczytać fragment Pisma Świętego, podzielić się opłatkiem i pośpiewać kolędy. Klasa III uczestniczyła w uroczystości w 100% – całe 26 osób przepięknie i elegancko ubranych (za co serdecznie dziękujemy Rodzicom). Wraz z wychowawczynią Panią Edytą Pereśluchą uczniowie zasiadli „jak w domach” do wigilijnego stołu. Na nim tego dnia królowały tradycyjne potrawy: barszcz z uszkami, pierogi ruskie, sałatki i ciasta. Apetyt dopisywał wszystkim, za co jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom zaangażowanym w przygotowanie potraw i uroczystości. Piękną dekorację przygotowała również jedna z mam uczniów kl. III.
Po odczytaniu Pisma Świętego przez Krzysztofa Chyżyńskiego uczniowie wraz z wychowawcą złożyli sobie życzenia i zasiedli do stołu. Następnie wszyscy odśpiewaliśmy kolędy.
Uroczyste spotkanie opłatkowe odbyło się również wśród uczniów Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum, którzy wraz z opiekunem Panią Edytą Pereślucha przygotowali świąteczne stroiki. Przypomnieli również przepiękne polskie kolędy, w tradycyjnych aranżacjach. Pod koniec dnia spotkali się również nauczyciele i pracownicy szkoły, aby złożyć sobie życzenia z okazji świąt i nadchodzącego Nowego Roku 2016.


Zrodzony na sianie w półmroku stajenki, 
Śpi w ramionach Marii Jezus malusieńki. 
Świętą noc złocista gwiazda opromienia, 
Gromadzą się wokół przyjazne stworzenia. 
Lulajże Jezuniu, snem cichym, szczęśliwym, 
Obdarz nas radością i szczęściem prawdziwym! 
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz 
Błogosławieństwa Bożej Dzieciny 
w nadchodzącym Nowym Roku.
VN:F [1.9.22_1171]Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza