czwartek, 17 września 2015

VIII Przegląd Piosenki Turystycznej

19 maja 2016 odbył się  VIII Przegląd Piosenki Turystycznej -  Lutowiska 2016. Organizatorami przeglądu byli Zespół Szkół w Lutowiskach i Gminny Ośrodek Kultury im. Jerzego Janickiego w Lutowiskach. Przegląd przygotowały i prowadziły nauczycielki Zespołu Szkół w Lutowiskach: pani Marta Polechońska i pani Elżbieta Kosmecka. Imprezę prowadzili   uczniowie klasy III naszego gimnazjum  Izabela Pełdiak i Piotr Skotnik. 
     Ideą organizowanego przez nas Przegląd Piosenki Turystycznej jest popularyzacja piosenki o tematyce turystycznej wśród dzieci i młodzieży, promowanie młodych talentów oraz integracja środowiska uczniów, nauczycieli, instruktorów i opiekunów. 
Sponsorami imprezy byli Gminny Ośrodek Kultury w Lutowiskach i Nadleśnictwo w Lutowiskach. Za pozyskane fundusze zakupiono nagrody  oraz zapewniono poczęstunek uczestnikom. 
   Przegląd piosenki  otworzyła  Dyrektor Zespołu Szkół w Lutowiskach, pani Beata Krukowska, witając  uczestników  i zaproszonych  gości.  
   Następnie blisko 130 uczestników rozpoczęło zmagania. Byli wśród nas reprezentanci  szkół podstawowych i gimnazjów  :
- z Czarnej, z panią Iwoną Plezia;
- z Lutowisk, z panią Martą Polechońską;
- z  Uherzec,  z panią Magdaleną Kobrzyńską;
- z  Ustianowej, z panią Danutą Krycką;
- z Ustrzyk Dolnych, z paniami  Urszulą Andruch i  Janiną Malicką.
- grupa z Gminnego Ośrodka Kultury w Lutowiskach, z  panem Markiem Sokołem;
- schola parafialna, parafii Józefa Robotnika z siostrą Esterą i siostrą Urszulą. 
  W gronie jury zasiedli: pan Marek Sokół, dyrektor GOK w Lutowiskach, pani Ewa Marszałek, przewodnicząca Rady Rodziców Zespołu Szkół w Lutowiskach, pani Marta Ziemniewicz, przedstawicielka Nadleśnictwa  Lutowiska oraz pan Piotr Florek, nauczyciel muzyki w ZS w Lutowiskach . Jury oceniało : dobór repertuaru, związany z charakterem konkursu, interpretację wokalno – muzyczną i ogólny wyraz sceniczny. Uczestnicy przeglądu mogli zaprezentować nie tylko swoje umiejętności wokalne  ale również umiejętności gry na różnych instrumentach.

Opracowała:

Marta Polechońska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz