wtorek, 27 stycznia 2015

Wigilia w klasie I Gimnazjum w Lutowiskach

Z okazji świąt w Zespole Szkół  w Lutowiskach uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum obchodzili uroczyste wigilie. Klasa I Gimnazjum ubrała przepiękną choinkę w sali nr 21 i przygotowała uroczystą gazetkę. Cała szkoła była pięknie ustrojona.
Tego wyjątkowego dnia na początek wszystkie klasy spotkały się na uroczystych Wigiliach wraz z wychowawcami i rodzicami, aby wspólnie odczytać fragment Pisma Świętego, podzielić się opłatkiem i pośpiewać kolędy. Klasa I uczestniczyła w uroczystości w 100% – całe 27 osób przepięknie i elegancko ubranych (za co serdecznie dziękujemy Rodzicom). Wraz z wychowawczynią Panią Edytą Pereśluchą uczniowie zaprosili do wigilijnego stołu Panią w – fistkę Elżbietę Kosmecką, Panią matematyczkę Elżbietę Szylak i Panią ze świetlicy szkolnej Małgorzatę Panek. Na stołach tego dnia królowały tradycyjne potrawy: barszcz z uszkami, pierogi ruskie, z kapustą, z kaszą, ryby, kutia, sałatki i ciasta. Apetyt dopisywał wszystkim za co jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom zaangażowanym w przygotowanie potraw i uroczystości.
Po odczytaniu Pisma Świętego uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami złożyli sobie życzenia i zasiedli do stołu. Następnie wszyscy odśpiewaliśmy kolędę. Na zakończenie wszyscy obejrzeli jasełka – przedstawienie bożonarodzeniowe.
Zrodzony na sianie w półmroku stajenki,
Śpi w ramionach Marii Jezus malusieńki.
Świętą noc złocista gwiazda opromienia,
Gromadzą się wokół przyjazne stworzenia.
Lulajże Jezuniu, snem cichym, szczęśliwym,
Obdarz nas radością i szczęściem prawdziwym!
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz
Błogosławieństwa Bożej Dzieciny
w nadchodzącym Nowym Roku.

VN:F [1.9.22_1171]

                                                                             Edyta Pereślucha
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza