środa, 28 maja 2014

Noc Filmowa

Szkoła – to nie tylko miejsce, w którym odbywają się lekcje. Jak się okazuje można też spotkać się z nauczycielami czy kolegami z ławki na wspólnym oglądaniu filmów, nawet przez całą noc. Młodzież z Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Gimnazjum w Lutowiskach zaproponowała opiekunowi Pani Edycie Pereślucha I Noc Filmową w dniach 8 – 9 maja 2014 roku. Pomysł narodził się na zebraniach samorządu i grupy uczniów uczestniczących w Projekcie „Młode Bieszczady”. Do udziału zostali zaproszeni wszyscy uczniowie gimnazjum, ale także VI klasy Szkoły Podstawowej. „To nowy pomysł uczniów pracujących w SU Gimnazjum, który nazwaliśmy Nocą Filmową, postanowiliśmy wraz z chętną grupą młodzieży obejrzeć kilka dobrych produkcji. Rozpoczęliśmy od godz. 16:00, a oglądnie trwało całą noc, skończyliśmy o 6:30. Pomysł bardzo się spodobał i od razu pojawiły się sugestie, by był powtórzony w następnym miesiącu. Na pewno będzie kontynuowany, ale za rok.” – powiedział uczeń biorący udział oraz jeden z organizatorów.
Opiekunami podczas zabawy były dwie nauczycielki Gimnazjum Pani Kamila Trybuła oraz Pani Edyta Pereślucha. Spotkanie odbyło się w bardzo przyjemnej atmosferze. Na początku uczniowie uczestniczyli w 3 grupach w podchodach integracyjnych, po których odbyło się ognisko oraz rozgrywki sportowe. Następnie udaliśmy się na kolację, a o 20:00 długo wyczekiwana Noc Filmowa.
Podczas nocy nie zabrakło oczywiście wspólnych pogawędek i dyskusji nad tematyką filmów, preferowane były horrory. Do oglądanie zostały przygotowane 3 sale, jednakże po północy wszyscy zgromadzili się na jednym seansie. Kino horroru wyświetlane było tylko dla odważnych, a kto się bał zamykał oczy, z sali dochodziły jednak groźne krzyki i piski. Zastanawiano się czy to dźwięki filmowe czy odgłosy przerażonych widzów. Noc filmowa była świetną okazję do wzajemnej integracji oraz miłego spędzenia czasu. Z pewnością uczestnikom pozostanie w pamięci wiele ciekawych wspomnień. Organizatorzy mają nadzieję, że uda się zorganizować w przyszłości powtórkę imprezy, na którą liczy szerokie grono chętnych.

 Edyta Pereślucha
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz