środa, 21 listopada 2012

Wiwat, Nauczyciele !


 
         Dzień Nauczyciela, a właściwie Święto Edukacji Narodowej obchodzimy w Polsce 14 października. Art. 74. z dnia 26 stycznia 1982 roku (mówi): W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych.
Dzień Nauczyciela obchodzony jest na całym świecie w różnych dniach, jednak World Teacher's Day (Światowy Dzień Nauczyciela) pod patronatem UNESCO obchodzony jest od 1994 roku w dniu 5 października.
Akademie z okazji Dnia Nauczyciela odbywają się tego dnia w każdej szkole i są okazją do podziękowania za trud oraz kształcenie nowych i coraz to nowszych pokoleń. W Zespole Szkół w Lutowiskach Panie Edyta Pereślucha i Małgorzata Fedorowicz oraz Pan Piotr Florek, aby był to dzień niezapomniany dla pedagogów tutejszej szkoły, przygotowali wspaniały program artystyczny z udziałem uczniów klasy V i  VI szkoły podstawowej oraz I, II i III gimnazjum. Niektóre słowa utkwią i pedagogom, i rodzicom, i uczniom na długo w pamięci:
„Życzymy Wam i sobie, by ziarno rzucane,
do duszy naszej nie szło na marne
i powołanie w tej pracy potrzebne
było cierpliwe i zawsze ofiarne.”
 Łezka zakręciła się nie jednemu w oku, ale o wiele, wiele więcej było zabawy, śmiechu oraz śpiewu. Na zakończenie Pan Wójt Gminy Lutowiska Krzysztof Mróz, Pani Dyrektor Zespołu Szkół Marta Polechońska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Magdalena Skotnik uroczyście podziękowali wszystkim nauczycielom za pasję, troskę, a także codzienne serce wkładane w pracę.

Edyta Pereślucha

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz