poniedziałek, 26 listopada 2012

I Dzień Papieski

„Anioły istnieją, muśnięciami skrzydeł dotykają naszego jestestwa”.
Tak też było dnia 16.10.2012 r., w świetlicy Zespołu Szkół w Lutowiskach. Ich imiona, to: Karolina, Emilia, Iwona, Paulina, Mela, Aleksandra  . W poświacie ogrzewającego światła świec, niesione nutami Piotra Rubika, wkroczyły na przygotowaną scenę, by przekazać zgromadzonym przesłanie.
 Oto ja zalatany, zachłanny, egoistyczny człowiek z kalejdoskopem spraw wielkich i małych w umyśle staję wobec Tego, który jest kwintesencją Spokoju, Ciszy, Mądrości i Miłości i łaknę cząstki tego Dobra. To było wyjątkowe spotkanie, poprzez wersy wierszy „czytaliśmy tych młodych ludzi”,  ich zakochanie i pragnienie bliskości drogich osób, ich radość z otaczającego świata, ich nadzieję na lepszy czas, ich bojaźń i bunt wobec jakże cynicznej dzisiaj rzeczywistości.
Wiersze pochodziły z tomiku poezji młodych bieszczadzkich artystów, pt., „Teraz wy przyszliście do mnie”. Pomysłodawcą i głównym realizatorem projektu był ksiądz Paweł Kaszuba, któremu udało się przekonać 13 młodych ludzi z bieszczadzkich szkół do pokazania swojego talentu. Projekt upamiętnia pierwszą rocznicę beatyfikacji Papieża i peregrynację Krzyża Wielkopiątkowego oraz 15 rocznicę VI Pielgrzymki Ojca Świętego do ojczyzny. Tomik został opatrzony wstępem  ks. Abp Józefa Michalika Metropolity Przemyskiego oraz recenzją ks. poety i pisarza Zbigniewa Suchego.Spotkanie było nie tylko promocją tomiku, ale subtelną formą dziękczynienia dla Jana Pawła II, którego osobowość była, jest i będzie natchnieniem dla twórców, artystów, ludzi wielkich umysłów, a dla nas strzepujących z butów pył codzienności, swoistym drogowskazem, którego przekaz jest bardzo wyraźny: „Musicie być mocni Drodzy Bracia i Siostry!”. Były podziękowania dla rodziców i bliskich osób, były spontaniczne emocje, płynące prosto z serca. Całość przygotowała i wyreżyserowała według własnej interpretacji pani Joanna Pełdiak pedagog i nauczycielka w Lutowiskim Zespole Szkół.
  
Joanna PełdiakBrak komentarzy:

Prześlij komentarz