poniedziałek, 26 czerwca 2017

Cieniotwory zza otrytu

Teatr cieni to przedstawienie ze światłem, które musi padać na dany obiekt, a  na materiale pojawia się wzór cie.
Pod koniec roku szkolnego,   młodzież gimnazjalna miała okazję uczestniczyć w warszatach Teatru Cienia, w kinie "Końkret" w Zatwarnicy. Właścicielka – pani Jolanta Jarecka -  zapoznała uczniów z historią sztuki cienia, a następnie zaproponowała, by każdy z gimnazjalistów własnoręcznie wykonał lalkę cieniową. Uczestnicy wykazali się ogromnym talentem, kreatywnością i zręcznością. Chociaż nie było to łatwe zadanie, uczniowie wykonali lalki z ruchomymi elementami, każda z nich miała swój styl i charakte.
Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie sztuki teatralnej. Młodzież razem z opiekunkami – paniami: Agnieszką Pyzochą, Edytą Pereśluchą i Joanną Pełdiak - została podzielona na dwie grupy. Każda z nich otrzymała inny scenariusz. Do przygotowania występu było około godziny, w czasie której grupy intensywnie pracowały, ucząc się ról, przygotowując  muzykę czy przejścia pomiędzy scenami.
Chwila przedstawienia była pełna emocji, pozytywnej atmosfery a także lekkiego stresu i tremy. Pospektaklu obu grup, nastąpiło dzielenie się wrażeniami zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi. Każdy z uczestników miał okazję ocenić pracę, zarówno swoją, jak i innych aktorów.
Dla uczniów naszego Gimnazjum było to nowe doświadczenie, próba umiejętności aktorskich i twórczych. Bawiliśmy się naprawdę świetnie!
                                                                                                Karolina Mazur                      

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz