wtorek, 1 grudnia 2015

Apel poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II

Żeby lepiej poznać naukę Papieża, każdego roku w naszej szkole obchodzimy Dzień Papieski. Dzień ten jest okazją do przypominania sobie wszystkiego, o czym Jan Paweł II mówił, gdy był wśród nas. Od chwili, gdy odszedł od nas Ojciec Święty Jan Paweł II, minęło już 10 lat. Zostawił nam w swoim bogatym pontyfikacie znamienne słowa, modlitwy, poezję, serdeczny uśmiech do każdego człowieka. To on pierwszy wyciągał rękę do nas wszystkich.
  Centralnym punktem dnia była uroczysta akademia, która odbyła się 28.10.2015 r. przygotowana przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie mogli nie tylko posłuchać wspomnień Świętego, związanych z jego dzieciństwem i młodością, ale poznać, nieznane lub mało znane fakty z życia św. Jana Pawła II, jego pasje i zainteresowania oraz przekonać się, że był człowiekiem z dużym poczuciem humoru.
Takimi słowami „Nauczcie się kochać to, co dobre, prawdziwe i piękne”, uczniowie klasy II i VI szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum, zaprosili całą społeczność szkolną na montaż słowno – muzyczny poświęcony Papieżowi. Przedstawili Jego postać, myśli i idee. Przybliżyli nam Papieski Dekalog młodych, czyli praktyczne wskazania Jana Pawła II do młodych, dotyczące wymagań, uczciwości, miłości, odwagi i patriotyzmu. Scenariusz zawierał historię życia Karola Wojtyły, jego odpowiedź na Boże plany i dziękczynienie za Jego Pontyfikat. W tle wyświetlona została prezentacja multimedialna o Janie Pawle II oraz klip filmowy z życia Papieża z pieśnią Barka.
Ta wspaniała akademia była możliwa do zrealizowania dzięki uczniom Szkoły Podstawowej: klasy II: Witold Pełdiak; klasy VI: Sara Pawełek, Julia Stachowiak, Jagoda Dopart, Aleksandra Szczerbicka, Jagoda Krysta, Joanna Gudz; oraz uczniom Gimnazjum: klasy II: Krzysztof Chyżyński; klasy III: Izabela Pełdiak.
Apel przygotowała p. Małgorzata Wójtowicz, p. Izabela Jakubiec – Chyżyńska oraz ks. Janusz Zagól.  Oprawę muzyczną przygotował p. Piotr Florek i p. Aleksandra Florek.


 Małgorzata Wójtowicz 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz