czwartek, 18 czerwca 2015

Gminny Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych

Już od ponad 20 lat scena kina „Otryt” w Lutowiskach zachwyca  talentami najmłodszych aktorów,   oryginalnymi kostiumami wraz z przepiękną scenerią i odpowiednio dobraną  oprawą muzyczną.
W dniu 29 maja 2015 roku odbył się kolejny Gminny Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych  LUTOWISKA  2015 zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury im. Jerzego Janickiego oraz Zespół Szkół w Lutowiskach.
            W Przeglądzie wzięło udział 74 „młodych artystów” , wchodzących w skład 5 zespołów.  Wójt Gminy Lutowiska P. Krzysztof Mróz serdecznie powitał wszystkich
Jury reprezentowali: Dyrektor Zespołu Szkół w Lutowiskach P. Marta Polechońska, wicedyrektor- P. Agnieszka Magda-Pyzocha, kierownik GOPS w Lutowiskach P. Małgorzata Prokopiak-Młynarczyk oraz dyrektor GOK w Lutowiskach P. Marek Sokół. Szczególnej ocenie podlegała kultura żywego słowa, gra aktorska, kostiumy, oryginalna interpretacja tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny spektaklu.
Spotkanie dzieci z teatrem to nie tylko niezapomniana przygoda, ale wspólna, twórcza praca  wokół tekstu literackiego niosąca wiele możliwości jego interpretacji, odniesień etycznych, wychowawczych i społecznych.  Już sam proces uczestnictwa w zbiorowej kreacji przedstawienia daje szczególne  poczucie więzi, wspólnoty, szczególnego wtajemniczenia i wiele, wiele satysfakcji nie tylko młodym artystom, ale także ich opiekunom. Organizatorzy docenili duże zaangażowanie i wysiłek zarówno opiekunów jak i  rodziców włożony w przygotowanie dzieci do udziału w konkursie.
Ocena występów poszczególnych zespołów nie była łatwa dla jury, ponieważ wszystkie grupy prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny wcielając się w swoje role, prezentując przy tym ciekawe i barwne   kostiumy. 
I miejsce zajęła grupa najmłodsza, oddział przedszkolny 5-latków za przedstawienie pt. Jaś i Małgosia” przygotowane  przez  P. Danutę Oszczypko.
II miejsce otrzymał Zespół Teatralny przy Zespole Szkół w Lutowiskach  składający się z  uczniów klas IV-V, za „Calineczkę”opartą na motywach baśni H.CH. Andersena w reżyserii własnej. Dodatkowo Wanessa Dygoń otrzymała szczególne wyróżnienie za najlepszą grę aktorską wcielając się w rolę kreta. Zespół prowadzony był przez P. Beatę Krukowską.
III miejsce przypadło oddziałowi przedszkolnemu 6-latków  za „Królewnę Snieżkę”- opiekun P. Katarzyna Lisowska
I  wyróżnienie uzyskał zespół   kl. III A  i III B za spektakl pt. „Wesoły świat Jana Brzechwy” przygotowany przez opiekunki Panie: Elżbietę Bąk i  Lidię Tkacz.
II  wyróżnienie - klasa  II za piękne  przedstawienie pt. „Kto zjadł sałatę” pod opieką P  Barbary Sauć.
Wszystkie zespoły zostały nagrodzone gromkimi brawami, dyplomami pamiątkowymi oraz nagrodami pieniężnymi. Sponsorem nagród był Gminny Ośrodek Kultury w Lutowiskach. Dla wszystkich uczestników przewidziano również poczęstunek. Widzowie w oczekiwaniu na wyniki  rozwiązywali  zagadki związane z literaturą dziecięcą.
Organizatorzy gratulowali wszystkim odniesionych sukcesów i zaprosili do wspólnej zabawy w przyszłym roku.

Beata Krukowska
koordynator

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz