czwartek, 9 stycznia 2014

Mobilne planetarium w naszej szkole

Mobilne Planetarium ANTARES
W piątek 20 grudnia 2013 roku naszą szkołę odwiedziło Mobilne Planetarium ANTARES. Spektakl odbył się dzięki staraniom Pani Dyrektor Marty Polechońskiej, a zasponsorowany został w całości z funduszy Rady Rodziców. Wykwalifikowana kadra i obsługa Planetarium zaprezentowała uczniom projekt edukacyjny, dzięki któremu dzieci mogły zgłębiać swoją wiedzę na temat Wszechświata, historii Kosmosu i możliwości jego podboju. Ponadto omówione zostały ciekawostki o największych odkrywcach, w tym m.in. Mikołaju Koperniku.
Ogromny przenośny namiot sferyczny, który rozłożony został na sali gimnastycznej dostarczył sporo „kosmicznych wrażeń”. Naszym zdaniem to idealne narzędzie edukacyjne, umożliwiające zobaczenie i zrozumienie zjawisk astronomicznych, które zazwyczaj obserwujemy z Ziemi i tych widzianych jedynie przez teleskopy.
Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w sposób przyjemny i z zaciekawieniem poznali Układ Słoneczny, z kolei dla starszych Gimnazjalistów była to okazja do pogłębienia i usystematyzowania swojej dotychczasowej wiedzy o Kosmosie oraz odbycia cudownej podróży po niebie.
                                                                                                Edyta Pereślucha
                                                                                                               


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza