poniedziałek, 3 grudnia 2018

Dzień Misia

 26 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej w Lutowiskach obchodzony był „Dzień Misia”.
W ramach tego przedsięwzięcia zaprosiliśmy do naszej szkoły przedstawiciela Nadleśnictwa Stuposiany,  panią Kaję Hrabal. Uczniowie obejrzeli prezentację o niedźwiedziu brunatnym,  połączoną z pogadanką. Nie zabrakło również sprawdzenia wiedzy o niedźwiedziu. Odbył się konkurs wiedzy przyrodniczej na ten temat. W konkursie wzięło udział 15 uczniów z kl. I, II i III. Chętni uczniowie rywalizowali w V grupach. W każdej grupie był uczeń z klasy I, II, III. Dzieci wykazały się bardzo dużą,  wiedzą dotyczącą niedźwiedzia brunatnego.

Wyniki konkursu:

I miejsce – grupa V
Żak Paweł, Misiuda Patrycja, Chruszcz Wiktor
II miejsce – grupa III
Mazurek Agata, Gawle Michał, Galica Kamil
III miejsce – grupa II
Kowalczyk Tymon, Jarecki Dominik, Bardziński Filip

Wyróżnienie:
grupa IV – Pawlak Ignacy, Krupa Lena, Król Łukasz
grupa V – Nykiel Kacper, Pszonak Mateusz, Kochanowicz Szymon
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, które wręczyła dzieciom  pani Kaja Hrabal. Nagrody ufundowało Nadleśnictwo Stuposiany.


Po pytaniach konkursowych  został rozstrzygnięty  konkurs plastyczny pod hasłem „Mój Miś” dla klas: 0-I. Komisja powołana do oceny prac konkursowych w składzie: pani wicedyrektor Agnieszka Magda – Pyzocha, pani Małgorzata Wójtowicz i pani Małgorzata Tkacz  wyłoniła  zwycięzców.
Nagrodzone zostały następujące osoby:
I miejsce – Szymon Kubicki, Gabriela Wojtaszek
II miejsce – Jakub Węgrzyniak
III miejsce – Magdalena Torbińska, Kacper Nykiel
Wyróżnienie: Tymon Tymowicz-Czajka, Mateusz Pszonak, Wojciech Wojtanowski            Następnie odbył się Konkurs Pięknego Czytania pt. „Wiersze o misiach”.  W konkursie  wzięło  udział   20 uczniów z klas II i III. Uczestnicy mieli za zadanie pięknie przeczytać wiersz o misiu. Podczas czytania ocenie  podlegały: płynność i bezbłędność czytania, dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu. Wszyscy uczniowie bardzo ładnie przygotowali się do konkursu.  Jury w składzie:  pani  dyrektor Beata Krukowska, pani  wicedyrektor Agnieszka Magda – Pyzocha,  pani  Kaja Hrabal oraz pani Małgorzata Wojtowicz  po wytężonej pracy i gorącej dyskusji wybrało laureatów.

Oto mistrzowie pięknego czytania:

I miejsce – Szymon Kochanowicz
 II miejsce – Filip Bardziński
 III miejsce – Kamil Filus

Wyróżnienia:

Wiktor Chruszcz
Alicja Jakubiec
Maja Pagacz
Zuzanna Wojtaszek
Sponsorem nagród dla  zwycięzców i uczestników  w obu konkursach była Gminna Biblioteka
w Lutowiskach.

Barbara SaućBrak komentarzy:

Prześlij komentarz