wtorek, 8 stycznia 2019

Jasełka

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.
W tym roku w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy IV a i IV b, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 21 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, rozbójnika, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście.
Po występie głos zabrał Pani Dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia.
Bardzo dziękujemy za udział w Jasełkach Kierownikowi GOPS w Lutowiskach, Pani Małgorzacie Prokopiak-Młynarczyk; Przewodniczącej Rady Rodziców, Pani Ewie Marszałek;  Prezesowi Koła Łowieckiego Gawra,  Panu Maciejowi Mikołajczakowi; Komendantowi Placówki Straży Granicznej w Czarnej, Panu Piotrowi Mielcarkowi; Komendantowi Placówki Straży Granicznej w Stuposianach, Panu Jackowi Siarze za oddelegowanie przedstawicieli.
E.J., B.W.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza