wtorek, 10 września 2019

Gminny Dzień Dziecka - Festyn Szkolny 2019 Dni Rodziny w Gminie Lutowiska


Jak co roku w Gminie Lutowiska na placu przy „Chacie pod Florianem”, zgodnie z  wieloletnią tradycją w dniu 2 czerwca 2019 r. odbył się Festyn Rodzinny. Czynnie uczestniczyli w nim  zarówno uczniowie z rodzinami jak i pracownicy szkoły oraz przedstawiciele lokalnych instytucji.
Motywem przewodnim spotkania było umocnienie więzi rodzinnych oraz szeroko pojmowana profilaktyka zdrowotna, co zapewniły liczne edukujące konkursy w jakich udzielali się rodzice ze swoimi dziećmi, czy też prelekcje profilaktyczne P. Małgorzaty Młynarczyk – specjalistce w tym zakresie, które stworzyły sposobność do zasięgnięcia licznych cennych pouczeń w trosce o zdrowie. Mnogość atrakcji jakie czekały na dzieci w  różnych grupach wiekowych, dawała możliwość czynnej, kształcącej zabawy do późnego wieczoru.
W kategoriach sportowych, promujących aktywny wypoczynek,  przeprowadzone zostały: marsz na orientację, turniej strzelecki oraz emocjonujący mecz piłki nożnej. Chętni uczestnicy mogli również zaprezentować swoje indywidualne umiejętności, takie jak: zwinność, wytrzymałość, spryt, koncentrację uwagi. a na każdego z nich czekały cenne, dydaktyczne upominki. Trening umysłu umożliwiły interesujące stanowiska przygotowane przez przedstawicieli Nadleśnictw  w Lutowiskach i Stuposianach. Młodzież prezentowała wiedzę nabytą  w latach szkolnych lub w wyniku swoich doświadczeń i obserwacji, odpowiadając na niełatwe pytania z zakresu leśnictwa, bezpieczeństwa, ornitologii i środowiska.
Utalentowane plastycznie Wolontariuszki umożliwiły najmłodszym Milusińskim zmienić swoje buzie, w tym wyjątkowym dniu, w wymarzone, fantastyczne postaci. Dziękujemy P. Małgorzacie Rypyst za zaangażowanie i podjęte działania w ramach realizowanego  projektu, mającego przyczynić się m.in.  do upiększenia naszej gminy. Dodatkowo szkoła otrzymała również zestaw pomocy dydaktycznych, które uatrakcyjnią niejedne zajęcia przyrodnicze.
Dużą atrakcją była prezentacja sprzętu gaśniczego lokalnej Ochotniczej Straży Pożarnej. Członkowie wyżej wymienionej formacji zawsze chętnie i aktywnie uczestniczą we wszystkich imprezach szkolnych i gminnych, zawsze służąc nie tylko niezbędną pomocą, ale i otwarcie przekazywaną, fachową wiedzą.
Kolejną formą promującą zdrowy styl życia, były bezpłatne świeżo wyciskane soki owocowe. Z kolei rodzice zatroszczyli się o przepyszne, domowe ciasta i inne rozmaite przekąski. Całość imprezy wzbogacała pozytywna muzyka i szereg integralnych inicjatyw dla każdego.
Gorące podziękowania dla wszystkich, którzy swoimi działaniami i obecnością przyczynili się do uświetnienia imprezy. Szczególne wyrazy uznania kierujemy do pracowników Nadleśnictwa Lutowiska, Nadleśnictwa Stuposiany, GOPR w Ustrzykach Górnych, Koła „Gawra” w Lutowiskach, Rady Rodziców Zespołu Szkół w Lutowiskach, przedstawicieli Rady Gminy w Lutowiskach, OSP w Lutowiskach i innych osób prywatnych.
Gratulujemy zwycięzcom konkursów dużej wiedzy i umiejętnosci i życzymy dalszych sukcesów w odkrywaniu nieznanego i promowaniu zdrowego stylu życia bez nałogów i uzależnień.
Do zobaczenia za rok.

Organizatorami festynu byli : Gmina Lutowiska, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, GOK i Zespół Szkół w Lutowiskach.

 Beata Krukowska














































Brak komentarzy:

Prześlij komentarz