poniedziałek, 26 lutego 2018

Konkursy "Dobranocki z dawnych lat" i "Anioły, aniołki..."

Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Dobranocki z dawnych lat”
Konkurs plastyczny „Dobranocki z dawnych lat  został zorganizowany przez Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Skierowany był do przedszkoli oraz klas I-VII szkół podstawowych. Celem konkursu było przede wszystkim kształtowanie wyobraźni twórczej dzieci oraz zainteresowań plastycznych, inspirowanie do pracy twórczej i popularyzowanie wśród dzieci animacji, jako sztuki, tzw. dobrych dobranocek z morałem. 
Komisja konkursowa, spośród 3252 prac z całej Polski, wyłoniła laureatów, wśród których znalazła się nasza uczennica Ewa Lampara zdobywając wyróżnienie. Praca została wykonana pod kierunkiem pani Małgorzaty Wójtowicz.
Najciekawsze prace plastyczne, przedstawiające popularne postacie z dobranocek lat 60/70/80 i bohaterów, których spotkać można w tamtejszym muzeum, zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej.
Serdecznie gratuluję.
Rozstrzygnięcie wojewódzkiego  konkursu plastycznego pt. „Anioły, aniołki, aniołeczki. Anioł Stróż.”
25 stycznia 2018 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży w Rzeszowie otwarta została wystawa prac uczestników konkursu pt. „Anioły, aniołki, aniołeczki. Anioł Stróż.” W tegorocznej edycji konkursu tematem przewodnim był Anioł Stróż. Motyw ten zainspirował młodych artystów do wykorzystania różnorodnych technik i materiałów. Na konkurs wpłynęło 220 prac płaskich i przestrzennych z całego województwa podkarpackiego przedstawiających Anioła w różny sposób: stojącego obok dziecka lub unoszącego się nad nim w powietrzu.
Komisja konkursowa ,po szczegółowej ocenie prac, uwzględniając zgodność wykonywanych prac z regulaminem konkursu, pomysłowość, samodzielność, oryginalność, walory artystyczne, talent i umiejętności manualne – nagrodziła dzieci w dwóch kategoriach wiekowych.
W gronie laureatów znalazło się dwoje uczniów z naszej Szkoły:
·         w kategorii wiekowej klasy I – II:
1 miejsce zdobyła Zuzanna Wojtaszek – kl. II

·         w kategorii wiekowej klasy III – IV
1 miejsce zdobył Karsten Zając – kl. IV
Nagrodzone prace zostały zaprezentowane na pokonkursowej wystawie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul Słowackiego 11, którą można oglądać do końca marca 2018 r. Prace zostały wykonane pod kierunkiem pani Małgorzaty Wójtowicz.
Serdecznie gratuluję Zwycięzcom!







Rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego Origami
„Zima w papierowym ogrodzie – Magiczne Święta”.
Polskie Centrum Origami  Oddział w Rzeszowie oraz Rzeszowski Dom Kultury filia „Pobitno” rozstrzygnęły 6 grudnia 2017 r. XII edycję Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Zima w Papierowym Ogrodzie - Magiczne Święta”, pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa i Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku 5-15 lat z placówek oświatowo-wychowawczych województwa podkarpackiego.
9 grudnia w Rzeszowskim Domu Kultury filia „Pobitno” odbyło się uroczyste wręczenie nagród.
Na konkurs wpłynęło 362 prace z 45 placówek województwa podkarpackiego. Jury przyznało 53 nagrody. Troje uczniów z naszej szkoły znalazło się w gronie najlepszych.
·         W kategorii klas I – III
1 miejsce zajęła Agnieszka Murzańska (kl. III B)
·         W kategorii klas IV – VI
1 miejsce zajęła Magdalena Piotrowska (kl. VI A)
·         W kategorii klas II – III Gimnazjum
1 miejsce zajął Adam Jodłowski kl. III
Prace zostały wykonane pod kierunkiem pani Małgorzaty Wójtowicz. 
Serdecznie gratuluję Zwycięzcom!





 Zbiórka plastykowych zakrętek

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi."
Jan Paweł II

Tradycją Szkoły Podstawowej w Lutowiskach  jest organizowanie różnego rodzaju akcji charytatywnych. Dzięki nawiązaniu współpracy z placówkami i organizacjami, które pomagają potrzebującym, działalność społeczna wpisała się na stałe w życie świetlicy szkolnej.  Jedną z takich akcji jest zbiórka plastykowych zakrętek. W akcję zaangażowani są uczniowie ze wszystkich oddziałów szkolnych na terenie naszej placówki wraz z ich rodzicam i opiekunami, wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły. Działalność ta trwa nieprzerwanie ponad 10 lat i z roku na rok nabiera coraz większego rozpędu.
Akcja pozwala nam wszystkim uświadomić sobie, jak ważne jest bezinteresowne niesienie pomocy najbardziej potrzebującym, uczymy dzieci, że często niewiele wysiłku trzeba, aby pomóc drugiemu człowiekowi. Wystarczy jedynie odrobina chęci.
Swoją postawą i wielkim zaangażowaniem uczniowie nie raz udowodnili, że nie jest im obojętny los chorych, samotnych, niepełnosprawnych i biednych. Podejmowana przez uczniów aktywność pomocy bliźniemu, wpływa pozytywnie na rozwój ich osobowości oraz jest ważna i pożądana, ze względu na wymiar edukacyjny i wychowawczy.
W 2015 roku uczniowie uzbierali 30 worków (120 l),  natomiast w roku 2016 ponad 300 kg surowca. Został on następnie przekazany do Bieszczadzkiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Promyk Nadziei” w Ustrzykach Dolnych.
Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów naszej szkoły, ale również całej lokalnej społeczności.
W b.r.  szkolnym zbieramy zakrętki wraz z klasą 0 A pani Danuty Oszczypko.
Wszystkim, którzy zaangażowani są w akcję, z całego serca dziękuję.
Góra Grosza XVIII Edycja Akcji – Policzyliśmy Zebrane Monety.
Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom, świetlicy szkolnej za duże wsparcie  XVIII Akcji „Góra Grosza”. W tym roku Samorząd Uczniowski Gimnazjum wytrwale liczył monety zebrane w akcji Góra Grosza. Zebraliśmy 568,45 gr.  Pieniądze zostały przekazane do organizatora zbiórki Towarzystwa Nasz Dom. Szczególne podziękowanie dla uczniów, którzy prowadzili zbiórkę: Jowita Fundakowska, Joanna Gudz, Wiktoria Obrochta, Amelia Kajdas, Wiktoria Bożęcka, Mateusz Szczepanek, Jagoda Dopart, Dagmara Kardasz, Karol Lenkiewicz, Gabriela Banach, Michał Such, Sara Pawełek, Wiktoria Suszek, Gaweł Sura.
Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom, wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie programów, ułatwiających dzieciom powrót do domu bądź tworzenie takich miejsc, w których będzie panować atmosfera zbliżona do domu rodzinnego.
Ponadto Góra Grosza jest lekcją empatii, zrozumienia, tolerancji oraz pokazuje, że choć jeden grosz nic nie może zmienić, to już uzbierana Góra Grosza przyczynia się do powstania wielu inicjatyw na rzecz dzieci. Najcenniejsze jest to, że to dzieci pomagają dzieciom, a także przez tą wspaniałą inicjatywę mają ogromny wpływ na poprawę sytuacji swoich rówieśników.
Akcja  charytatywna „Uśmiech za uśmiech” - Lipton”
Od kilku lat działa w świetlicy szkolnej Akcja  charytatywna „Uśmiech za uśmiech”, w ramach której zbieramy etykietki z herbaty „Lipton” z przeznaczeniem na pomoc osobom niepełnosprawnym.
Akcja charytatywna „Uśmiech za uśmiech” zakończyła się w roku 2015 sumą 12 tysięcy etykietek „Lipton”, zaś w 2016 uzbieraliśmy pokaźną liczbę  – 23 326. Co roku wszystkie były przekazywane do Zespołu Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych im. bł. O. St. Papczyńskiego w Podegrodziu.
Wszystkim „zbieraczom” serdecznie dziękujemy i prosimy o więcej, aby ustanowić nowy rekord!!!


Małgorzata Wójtowicz 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz