wtorek, 22 grudnia 2015

Wyniki konkursu wojewódzkiego i ogólnopolskiego

5 grudnia 2015 r. odbyło się uroczyste rozdanie nagród w X WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM, organizowanym przez rzeszowski Oddział Polskiego Centrum Origami, pod honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
Na konkurs wpłynęło 227 prac płaskich i przestrzennych wykonanych przez dzieci i młodzież w wieku od 5 do 15 lat, wychowanków i uczniów z 32 podkarpackich placówek oświatowo-wychowawczych.
Wszyscy nagrodzeni zostali zaproszeni do Domu Kultury

„POBITNO”, w którym do 23 grudnia można było oglądać wystawę prac konkursowych.
I miejsce w kategorii klas IV – VI zdobyła Magdalena Żarnowska,
natomiast I miejsce w kategorii klas I – III Gimnazjum zdobył Adam Jodłowski.
Prace zostały wykonane pod kierunkiem pani Małgorzaty Wójtowicz.
Gratulujemy Laureatom i życzymy kolejnych sukcesów.




Ogólnopolski konkurs „Dobranocki na wesoło”

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie ogłosił w tym roku konkurs plastyczny pt. „Dobranocka na wesoło”. Konkurs skierowany został do przedszkoli oraz do klas I-VI szkół podstawowych. Komisja konkursowa wyłoniła najciekawsze prace plastyczne przedstawiające popularne postacie z dobranocek lat 60/70/80, bohaterów, których można spotkać w Muzeum Dobranocek. Jak zawsze konkurs cieszy się dużą popularnością.
W tym roku nasi uczniowie również wzięli udział odnosząc ponownie sukcesy.
I miejsce w kategorii klas IV – VI zdobyła Magdalena Żarnowska.
Prace zostały wykonane pod kierunkiem pani Małgorzaty Wójtowicz.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.




Małgorzata Wójtowicz 

piątek, 11 grudnia 2015

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2015 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie przyniesione przez dzieci. Maskotki były różne od bardzo malutkich do bardzo dużych. Na spotkaniu dzieci obejrzały prezentację multimedialną, dzięki której poznały historię pluszowego misia. Następnie rozwiązywały zagadki „Kubusia Puchatka”. Prowadząca przekazała informacje na temat życia i zwyczajów niedźwiedzi brunatnych. Po wysłuchaniu wiadomości o niedźwiedziach brunatnych odbył się quiz przyrodniczy, w którym uczniowie wykazali się ogromną wiedzą. Na koniec odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Mój przyjaciel miś”. Wzięło w nim udział 20 uczestników z klas 0-III Szkoły Podstawowej.
Celem konkursu było:
- promowanie polskiej poezji dziecięcej wśród dzieci
- popularyzacja szeroko rozumianej kultury słowa
- uwrażliwienie na piękno poezji
- nabywanie doświadczenia w wystąpieniach publicznych
Ocenie podlegały: dobór repertuaru, opanowanie pamięciowe, interpretacja utworu i ogólny wyraz artystyczny. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie reprezentowane.
Jury w składzie:
 p. Agnieszka Magda-Pyzocha
p. Ewelina Baran
p. Małgorzata Wójtowicz
wyłoniło następujących zwycięzców:
w kategorii klas  0-I:
I miejsce: Antonina Nykiel
II miejsce: Justyna Prokopiak
III miejsce: Maja Pagacz
wyróżnienie: Kaja Wójcik

w kategorii klas II-III:

I miejsce: Zofia Osiecka
II miejsce: Adam Trybuła
III miejsce: Karol Hodur
wyróżnienie: Hubert Baran

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i  nagrody.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Barbara Sauć



środa, 2 grudnia 2015

Andrzejki 2015


Znalezione obrazy dla zapytania zabawa andrzejkowa gif
Początek listopada obfituje w różne święta : i te skłaniające nas do zadumy i te, które przypominają o rocznicach. Ale koniec tego miesiąca jest nadzwyczaj wesoły, bo 30. XI każdego roku wypadają „ andrzejki”. Jak nakazuje tradycja w ten dzień organizowane są zabawy taneczne czy też dyskoteki zwane „ andrzejkowymi” oczywiście w połączeniu z różnymi wróżbami. Aby tradycji stało się zadość dnia 26 XI 2015 roku w Zespole Szkół w Lutowiskach andrzejki zorganizowały klasy I gimnazjum , klasy IV A i IV B. Opiekunami tej imprezy byli p. Elżbieta Szylak, p. Przemysław Nowak oraz p. Elżbieta Kosmecka. Oprawą muzyczną zajęli się uczniowie klasy III gimnazjum. Oprócz tańców odbyły się również wróżby przygotowane przez uczniów . Nie zabrakło lania wosku, odczytania przyszłości ze skórki obieranego jabłka czy tańca z balonem i wiele innych. Zabawa była przednia i trwała do godziny 19.20, przedłużana „ już naprawdę ostatnią piosenką” . Ale to nie był koniec atrakcji tego dnia bowiem samorząd uczniowski Gmnazjum pod egidą p. Edyty Pereśluchy zorganizował Wieczór Filmowy. Opiekunami uczniów podczas trwania seansów filmowych jak również ciszy nocnej były p. Barbara Winiarska I p. Elżbieta Kosmecka. Uczestnicy Wieczoru sami dobrali repertuar filmów . Projekcja filmów zaczęła się o godzinie 21.20 i trwała do 00.30. Po uporządkowaniu sali , w której odbywały się seanse uczniowie udali się do schroniska a opiekunki zarządziły cisze nocną i odpoczynek po tak intensywnym dniu i wieczorze do godziny 06.30. Następnego dnia rano wszyscy wrócili do swoich obowiązków.

wtorek, 1 grudnia 2015

Apel poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II

Żeby lepiej poznać naukę Papieża, każdego roku w naszej szkole obchodzimy Dzień Papieski. Dzień ten jest okazją do przypominania sobie wszystkiego, o czym Jan Paweł II mówił, gdy był wśród nas. Od chwili, gdy odszedł od nas Ojciec Święty Jan Paweł II, minęło już 10 lat. Zostawił nam w swoim bogatym pontyfikacie znamienne słowa, modlitwy, poezję, serdeczny uśmiech do każdego człowieka. To on pierwszy wyciągał rękę do nas wszystkich.
  Centralnym punktem dnia była uroczysta akademia, która odbyła się 28.10.2015 r. przygotowana przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie mogli nie tylko posłuchać wspomnień Świętego, związanych z jego dzieciństwem i młodością, ale poznać, nieznane lub mało znane fakty z życia św. Jana Pawła II, jego pasje i zainteresowania oraz przekonać się, że był człowiekiem z dużym poczuciem humoru.
Takimi słowami „Nauczcie się kochać to, co dobre, prawdziwe i piękne”, uczniowie klasy II i VI szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum, zaprosili całą społeczność szkolną na montaż słowno – muzyczny poświęcony Papieżowi. Przedstawili Jego postać, myśli i idee. Przybliżyli nam Papieski Dekalog młodych, czyli praktyczne wskazania Jana Pawła II do młodych, dotyczące wymagań, uczciwości, miłości, odwagi i patriotyzmu. Scenariusz zawierał historię życia Karola Wojtyły, jego odpowiedź na Boże plany i dziękczynienie za Jego Pontyfikat. W tle wyświetlona została prezentacja multimedialna o Janie Pawle II oraz klip filmowy z życia Papieża z pieśnią Barka.
Ta wspaniała akademia była możliwa do zrealizowania dzięki uczniom Szkoły Podstawowej: klasy II: Witold Pełdiak; klasy VI: Sara Pawełek, Julia Stachowiak, Jagoda Dopart, Aleksandra Szczerbicka, Jagoda Krysta, Joanna Gudz; oraz uczniom Gimnazjum: klasy II: Krzysztof Chyżyński; klasy III: Izabela Pełdiak.
Apel przygotowała p. Małgorzata Wójtowicz, p. Izabela Jakubiec – Chyżyńska oraz ks. Janusz Zagól.  Oprawę muzyczną przygotował p. Piotr Florek i p. Aleksandra Florek.


 Małgorzata Wójtowicz 

11 listopada

Dnia 12.11.2015 roku na 2 godzinie lekcyjnej w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji narodowego święta Odzyskania Niepodległości. 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość, zatem obchodziliśmy już 97 rocznicę wolności.
Przygotowany przez uczniów klasy VI szkoły podstawowej i klasy I gimnazjum apel przebiegał w podniosłej atmosferze, którą zaznaczyli odświętnym strojem.
Na początku wszyscy zgromadzeni zaśpiewali hymn. Po kilku słowach wstępu na temat okazji, która zgromadziła nas w świetlicy szkolnej, uczniowie uroczyście i poważnie wyrecytowali wiersze. Ich wypowiedzi poprzeplatane były piosenkami śpiewanymi przez wszystkich zebranych na apelu. Z towarzyszeniem podkładu muzycznego mogliśmy usłyszeć takie utwory, jak: ,,Wojenko, wojenko”, ,,Przybyli ułani pod okienko”.
W dniu 18.11.2015 roku apel został zaprezentowany rodzicom przybyłym na zebranie szkolne i wywiadówkę.